قرعه‌کشی رقابت‌های چهارمین روز از بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی 2019 انجام شد؛ سروش احمدی، مهران برخورداری و کیمیا همتی 3 نماینده تکواندو کشورمان در این روز هستند.

به گزارش بسیج پرس, بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹- منچستر از روز گذشته (چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌ماه) با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور در سالن «آرنا» منچستر آغاز و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.

بر اساس برنامه اعلامی فردا و در چهارمین روز این رقابت‌ها مبارزات اوزان ۶۳- و ۸۰- کیلوگرم مردان و ۵۳- و ۶۷- کیلوگرم زنان پیگیری می‌شود؛ سروش احمدی، مهران برخورداری و کیمیا همتی نمایندگان کشورمان در این روز هستند.

قرعه‌کشی این اوزان عصر امروز و پس از مراسم وزن‌کشی انجام شد و تکواندوکاران کشورمان حریفان خود را شناختند.

سروش احمدی تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم ابتدا به مصاف «کریستوفر صباغ» از لبنان می‌رود و در ادامه باید با برنده دیدار بلاروس و عربستان مبارزه کند.

مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم نماینده کشورمان است که در گام نخست با «اوریل آدریانو» از مکزیک قهرمان جهان ۲۰۱۳ دیدار می‌کند و در صورت برتری باید برنده دیدار آلمان و ترینیداد و توباگو را از پیش رو بردارد.

در وزن ۶۷- کیلوگرم نیز کیمیا همتی به عنوان نماینده ایران بر روی شیاپچانگ می‌رود؛ کیمیا در اولین دیدار با «کاردید آکوستا» از کوبا مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی «لارن ویلیامز» نماینده میزبان قهرمانی اروپا ۲۰۱۸، ۴ طلا، نقره و برنز گرندپری و قهرمانی مسابقات گرنداِسلم ۲۰۱۸ را پیش رو دارد.

امروز و در سومین روز این رقابت‌ها نیز ناهید کیانی، پریسا جوادی و امیرمحمد بخشی نمایندگان کشورمان بودند که از کسب مدال بازماند.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان حضور دارد؛ در بخش زنان نیز مهرو کمرانی سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی مربیان تیم هستند.

گفتنی است؛ این رقابت‌های ۱۲G است که به نفر اول ۱۲۰ امتیاز، نفر دوم ۷۲ امتیاز، نفرات سوم ۴۳٫۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.