مصطفی جمشیدی ضمن اشاره به انتشار تازه‌ترین اثرش با عنوان «یادداشت‌های یک تروریست» گفت: متاسفانه ناشر این رمان بدون اطلاع بنده تغییر کرد و بدتر از آن اینکه مقدمه‌ای بدون اطلاعم در ابتدای کتاب درج و چاپ شده است.

به گزارش بسیج پرس,مصطفی جمشیدی از نویسندگان کشورمان اظهار داشت: کتاب «یادداشت‌های یک تروریست» که مربوط به گروگانگیری‌ در یک هواپیمای مسافری است به شکل قابل تاملی بدون اطلاع بنده منتشر شده است.

وی افزود: این اثر مربوط به پروازی در دهه ۶۰ توسط چند فلسطینی است که به بازخوانی دراماتیک در قالب نوعی داستان عاشقانه می‌پردازد.

جمشیدی بیان داشت: این رمان قرار بود توسط نشر کانون اندیشه جوان (پژوهشگاه هنر و اندیشه اسلامی) انجام شود که بنابر دلایلی کار مشترکا با  «به نشر» به چاپ رسیده است. به عنوان نویسنده نمی‌دانم چرا باید رمانی، بدون اطلاع دادن به نویسنده و حتی تصحیح نهایی متن، با تغییر ناشر مواجه شود.

نویسنده تقدیر شده جایزه جلال آل احمد با انتقاد از روند حادث شده تصریح کرد: این مسئله آسیبی جدی به روند خلاقه نویسنده و سلامت اثر داستانی نوشته شده او می‌زند. بنده به اشکال مختلف تلفنی و صحبت‌های مختلف اقدام کردم اما بی‌نتیجه ماند. بارها از سوی ناشران به اینگونه بی‌توجهی‌ها اعتراض شده اما متاسفانه توجهی در بر نداشته است.

این نویسنده خاطر نشان کرد: رمان قطعا تصحیح متن لازم دارد حتی مقدمه‌ای بدون اطلاع بنده نوشته شده که جای تامل بسیار دارد.

 

منبع:فارس