فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج)خوزستان گفت: استان خوزستان به عنوان گلوگاه فعالیت‌های دشمنان است ولی اقدامات مؤثری برای حراست و حفاظت از مرزهای این استان صورت می‌گیرد.

به گزارش بسیج پرس، سردار سرتیپ حسن شاهوارپور ظهر سه شنبه در جلسه آئین تکریم و معارفه فرماندهی قدیم و جدید مرزبانی خوزستان در سالن اجتماعات فجر اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی، همواره به حفظ و حراست از مرزها به عنوان خط قرمز نظام و کشور تأکیدات فراوانی دارند که بعد از انقلاب نیروهای مسلح اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این میهن به دشمنان برسد و همواره توانستیم دشمنان را برای تعرض و تعدی ناکام کنیم.

وی افزود: خوزستان به عنوان یکی از مراکز مهم و حساس به خصوص در بخش امنیت است که دشمنان برای فشار به کشور، همواره چشم طمع به خوزستان داشته‌اند ولی در بخش امنیتی و دفاعی همواره دشمن را در این افکار پلید ناکام کردند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان تصریح کرد: دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن است ولی تلاش در مرزهای خشکی، هورالعظیم و دیگر بخش‌های مرزی استان به صورت مطلوب ادامه دارد.

سردار شاهوارپور ادامه داد: استان خوزستان به عنوان گلوگاه فعالیت‌های دشمنان است ولی اقدامات مؤثری برای حراست و حفاظت از مرزهای این استان صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: تلاش‌های شبانه روزی مرزبانی در موضوعات محوری، کلیدی و ملی قابل تقدیر است، مثل اربعین که جمعیت عظیمی از عاشقان و دوستداران اهل بیت از دو محور چذابه و شلمچه تردد می‌کنند و مرزبانی برای عبور مردم از مرز تلاش‌های بی شائبه‌ای داشتند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان بیان کرد: در ترددهای مرزی هم تلاش‌های خوبی از سوی مرزبانی خوزستان صورت گرفته و در حوزه اقتصاد که با کشور عراق همکاری داریم، مرزبانی مدیریت تردد کامیون‌های مرزی را به نحو احسن انجام می‌دهد تا عوامل مزدور از آن استفاده نکنند.

سردار شاهوارپور یادآور شد: در زمینه نظارت بر ورود و خروج تردد در مسیر بنادر استان مثل بندرامام و شهرهای آبادان و خرمشهر نیز اقدامات مؤثری از سوی مرزبانی انجام شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه در جریان سیلاب اخیر تلاش‌های بسیاری صورت گرفت که مردم حداقل خسارت و آسیب را ببینند، اظهار کرد: در سیل اخیر مشکلاتی برای هدایت آب داشتیم و مرزبانی هرچند در مناطق مستقر به شدت آسیب دید به ویژه جاده‌هایی که پاسگاه‌های مرزی مستقر بود ولی همکاری لازم برای هدایت آب به هورالعظیم را داشتند.

منبع:مهر