استاد دانشگاه قزوین، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس: وقتی نماینده ای که با خریدن رأی به مجلس وارد شده است چگونه می تواند نماینده مردمش باشد و دلسوز نظام و انقلاب تلقی گردد؟!

علی باروتی ها، استاد دانشگاه قزوین، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با سند ۲۰۳۰ اظهار داشت: واقعیت امروز جامعه ما این است که هم وزارت آموزش و پرورش و هم وزارت علوم هر دو در بحث تعلیم وتربیت ناموفق بودند، علت آن نیز اینست که هر دو وزارت هر روز دنبال یک مسئله و یک ماجرای جدید هستند. در حالی که نیازهای علمی و تربیتی جامعه ما کاملا مشخص است و نیازی نیست که ما سمت مسائل عجیب و غریب برویم. درواقع، هر آن چیزی که به عنوان علم است و هر آن چیزی که به عنوان اخلاق مد نظر است را آموزش می دهیم. بهترین قواعد اخلاقی و بهترین قواعد دینی، دین خودمان است، بنابراین، چه لزومی دارد که ما باید نگاهمان به بیرون باشد تا این مشکلات را نصیب مردم خودمان کنیم و بدتر از آن، مصیبت گریبانمان را بگیرد.
وی با غیرضروری خواندن مبانی آموزشی دیگر کشورها و التزام اجرای آن در نظام جمهوری اسلامی ابراز داشت:
آن جوانی که قرار است با قاعده و قوانین این مملکت زندگی کند نیازی نیست آن چه را که در کشورهای دیگر آموزش داده می شود را بداند. تعجب بنده از این است که در یک مملکت اسلامی زندگی می کنیم که اسم مان را گذاشتیم حکومت جمهوری اسلامی ایران، چرا در چنین سیستمی که با قواعد و قوانین معلوم بایستی به تقلید از قوانین آموزشی دیگر کشورها مبادرت نماید؟ چرا باید چشم نظام آموزشی خود را به روی مسائل مختلف رایج در نظام های دیگر ببندیم و از آنها تقلید کنیم؟! می خواهم بدانم ابوعلی سینا با کدام آموزش و فرهنگ به درجه ای از طبابت و شهرت جهانی رسید؟ مگر آن موقع سند ۲۰۳۰ یا اسناد دیگری بود یا تربیت غربی بود؟ آیا ژاپنی ها، چینی ها و یا هندی ها نیز دنبال همین موضوعند؟
باروتی ها در خصوص برخورد ضعیف سیستم قضایی با آموزش سند ۲۰۳۰ در مدارس ابراز داشت: سخنان دیروز آقای بطحایی را از تلویزیون دیدم که می گفت ما به هیچ عنوان سند ۲۰۳۰ را اجرا نخواهیم کرد اما واقعیت این است که بعضا از تدابیر مسئولین مان بیشتر ضربه ها و خسارت ها را متحمل شده ایم. پیشتر اعلام کرده بودند که ۳۵ سال است که مسئولین می خواهند این حکومت، این نظام و این انقلاب را سرنگون کنند اما مردم نمی گذارند، یعنی برعکس شده؟!؟ همیشه مردم می خواهند یک حکومت یا یک نظام حاکمی را سرنگون کنند مسئولین نمی گذارند، و در کشور ما برعکس است. من نمی دانم این تا کجا می خواهد ادامه پیدا کند و این مسئولین ما چه کار می کنند!
استاد دانشگاه قزوین ضمن تشریح شکاف وسیع میان فرزندان مسئولین و دیگران در جامعه افزود: وقتی فرزندان مسئولین در بهترین دانشگاه های اروپا و آمریکا تحصیل می کنند در صورتیکه جوان نخبه ما با مدرک دکتری باید منتظر باشد تا در کارخانه ای یا جایی استخدام شود، در صورتیکه حقوق لیسانس هم که به این جوان داده نمی شود، این مسائل نباید سبب ایجاد دلزدگی شود؟! در حال حاضر اتفاقاتی در داخل کشور رخ می دهد و مسئولینی هستند که به نظر من خائن و منافقند، باید سیستم مدیریت راهکار جدید را در نظر بگیرد و جوانان مخلص را در اولویت قرار دهند که همه ما می دانیم بیشتر جوان های کشور غیرتمند و با معرفت هستند. بحران سیلی که در چند شهر و روستا اتفاق افتاد، همین جوان ها بودند که به مناطق سیل زده رفتند و شبانه روز کمک کردند. همه ما دیدیم که از هر گوشه و کناری
از کشور آمدند و همه با اتحاد با هم همکاری می کردند، در این میان ارتش، بسیج، سپاه، هلال احمر و نیروهای مردمی بودند، این مردم رفتند کمک کردند که دیدیم و می دانیم که در هشت سال دفاع مقدس نیز با اتکا بر همین اتحاد و یکپارچگی بود که در جنگ تحمیلی پیروز شدیم. سؤال بنده از مسئولین این است که بچه های شما کجا هستند؟ و این نکته برای من جالب است که چرا فرزندان شما در این مراسم شرکت نمی کنند؟ چرا بچه های شما در راهپیمایی ۹ دی شرکت نمی کنند؟ ولی چرا مسئولین فقط می آیند بچه های شما کجا و به چه کاری مشغول هستند؟ لذا در حال حاضر بزرگترین معضل در جامعه فقط بحث سند ۲۰۳۰ نیست در بحث هسته ای، برجام، مدیریت کلان کشور، بحث مدیریت بحران و از همه این ها مهمتر آموزش یک انسان است که این وظیفه به عهده آموزش پرورش می باشد و باید صورت گیرد. و در غیر اینصورت انسانی اسلامی، متدین و مخلص تحویل جامعه داده نمی شود.
این استاد دانشگاه، درباره رسیدگی مجلس به این نوع آموزش افزود: حضرت امام (رحمه الله علیه) جمله ای دارند که می گفتند مجلس باید مجلس باشد و اشخاصی هستند که منظور امام را متوجه نشدند و از گفته حضرت امام (رحمه الله علیه) تعجب دارند، موضوع واضح است. من بعید می دانم این مجلس واقعا مجلسی باشد که امام (رحمه الله علیه) می خواستند. منظور این است که یعنی واقعا نماینده باید دلسوز باشد وقتی نماینده ای که با خریدن رأی به مجلس وارد شده است چگونه می تواند نماینده مردمش باشد؟.
آیا آقای درازهی می تواند نماینده باشد؟ ایشان فکر واردات لاستیک و ماشین است و به فکر مشکلات مردم نیست. بنده می توانم اسم خیلی از همین نماینده هایی که به فکر مردم مملکت نیستند رابگویم این اشخاص نماینده نیستند. آنها با پول به مجلس رفتند و آیا این نماینده می تواند به فکر بچه های ما باشد؟ در حال حاضر دانش آموزان در مدرسه چه آموزشی را یاد می گیرند؟ آیا با این سند ۲۰۳۰ می شود فرزندان اسلامی آموزش داد؟ باید بگویم پسر بنده در مدرسه نمونه دولتی درس می خواند که به نام حضرت امام (رحمه الله علیه) مزین شده است. مدیر این مدرسه حساسیت دارد و گرنه مانند مدرسه های دیگر سند ۲۰۳۰ اجرا می شد.درحالی که بنده هر چند وقت یکبار در آقای بطحایی ببیند در کدام مدارس این موضوع اجرا می شود آیا این سند در مدارس مناطق بالای شهر تهران است یا در شهرها دیگر هم اتفاق می افتد مثل قزوین، اصفهان، نقاط پایین شهر تهران یا در نقاط دور افتاده اتفاق می افتد؟ دقیقا در مدارسی این آموزش را اجرا می کنند که جزء بخش پایین جامعه است یعنی فساد را می خواهند در بخش پایین جامعه اجرا کنند.
بارو تی ها در پایان ضمن اشاره به بی اعتنایی برخی از مسئولین به بیانات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد:
فقط و فقط می توانم این را بگویم تنها راه حل مسئله این است، مدیرانی در رأس کار بگذاریم که دلسوز باشند. برای این موضوع هم مجلس، هم قوه قضاییه باید ورود پیدا کند، رهبر معظم انقلاب که همیشه روی این موضوعات نظر دادند و در حالی که مسئولین ما رعایت نکردند هر کسی به تنهایی نمی تواند کاری کند، نهایت امر این است که به حوزه علمیه قم یک اعلامیه بدهیم. آقای رئیس جمهور محترم که قوه مجریه را در اختیار دارد چشمش را روی همه چیز بسته است، در صورتیکه تا دیروز دوست بود و می گفت باید با فلانی به عنوان کدخدا رفیق باشیم تازه امروز آمریکا دشمن شده است و با او مخالفت می کند. مردم ما نیز همنواره در تمامی صحنه ها حضور داشتند و حامی انقلاب و نظام بوده اند. لذا من امیدوارم که همه کسانی که دغدغه شان آموزش خوب برای فرزندان این انقلاب است، با مدیرانی دلسوز و انقلابی و متدین مواجه گردند.

کد خبرنگار: ۳۱۴/۰۴۱