بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعداد مشترکان کشور در سه ماه پایانی سال 97 با رشد 4درصدی همراه بوده است.

به گزارش بسیج پرس,بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعداد مشترکان کشور در سه ماه پایانی سال ۹۷ با رشد ۴درصدی همراه بوده است. همچنین سهم بازار دو اپراتور اول روند کاهشی داشته و رایتل با افزایش روبرو بوده است.

در آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سه ماهه پایانی سال ۹۷، تعداد مشترکین و سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه مشخص شده است .

بر اساس این آمار، تعداد مشترکان تلفن همراه کشور از ۸۸ میلیون و ۷۲۲هزار مشترک در پایان سه ماه سوم سال گذشته به بیش از ۹۳ میلیون مشترک در پایان سال ۹۷ رسیده است . ضریب نفوذ تلفن همراه نیز که در پایان آذرماه سال گذشته ۱۰۹درصد بوده در پایان اسفند ۹۷ به ۱۱۳درصد افزایش یافته است.

براساس این آمار، ۵۵ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۷۶۹ متعلق به اپراتور همراه اول هستند که ۵۹٫۲۹ درصد سهم بازار را در اختیار دارد که البته در سه ماهه منتهی به آذر ماه سال قبل  ۶۰.۷۰ درصد بازار را در اختیار داشت.

در این گزارش تعداد مشترکان ایرانسل ۳۳ میلیون و ۹۱۰ هزار و ۱۸۴ اعلام شده است که برابر با ۳۶٫۴۵ درصد سهم بازار است ؛تعداد مشترکان این اپراتور در سه ماهه منتهی با آذر سال قبل و بنابر گزارش اعلام سازمان تنظیم و مقررات  ۳۷.۴۶ درصد بازار تلفن همراه بوده است.

آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اما حکایت از رشد چشمگیر مشترکان رایتل در این بازه زمانی دارد.

بر اساس این آمار، تعداد مشترکان رایتل در پایان سال ۹۷ به ۳ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۳۱ نفر رسیده است. این در حالی است که در آمار قبلی ارائه شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در آذرماه سال گذشته، تعداد مشترکان فعال رایتل یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۶۳۱  اعلام شده بود که مقایسه این دو عدد نشان از رشد حدود  ۲٫۵ برابری تعداد مشترکان رایتل در سه ماهه پایانی سال ۹۷ حکایت دارد.

همچنین در آمار اعلام شده سه ماهه منتهی به آذر سال ۹۷، سهم بازار رایتل ۱٫۸۲ درصد بوده است که در پایان سال ۹۷ این عدد به  ۴٫۲۴ درصد رسیده است.