به همت نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج کربلا ، مراسم گرامیداشت شهادت شهید مطهری و هفته عقیدتی و سیاسی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور بسیجیان ، دکتر ناصری مدیر آموزش و پرورش منطقه 4 تهران ، فرهنگیان و کارکنان ناحیه مقاومت بسیج کربلا و سخنرانی سردار مهران طهماسبی در سالن همایش آموزش و پرورش منطقه 4 تهران برگزار شد

به گزارش بسیج پرس ؛ در حاشیه این مراسم سردار مهران طهماسبی معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفت و گوی اختصاصی با بسیج پرس ، ضمن گرامیداشت شهادت شهید استاد مطهری و همچنین هفته عقیدتی و سیاسی در بسیج و سپاه پاسدارانانقلاب اسلامی ، گفت: شهید مطهری در دوره بسیار پیچیدۀ مباحث محتوایی ای که قبل از انقلاب بود ورود پیدا کرد.

سردار طهماسبی افزود: شهید مطهری از طرفی با رژیم شاه و از طرفی دیگر با لیبرال ها ، منافقین ، افکارهایی مانند افکار دکتر شریعتی و از همه خطرناکتر و پیچیده تر با متحجّرین مقابله می کرد.

طهماسبی گفت: شهید مطهری در تمام کتاب ها و آثار ارزشمندش به همه این موضوعات پرداخته است زیرا در کتاب حماسه حسینی جوابی بسیار دقیق و کامل به متحجّرین داد و در کتاب اصول و فلسفه روش رئالیسم جواب کاملی به کمونیسم ها داد و در کُتُب بحث شناخت و همچنبن انسان و قرآن و کتاب های این چنینی پاسخ کسانی که در جهان بینی اسلامی تردید و شبهه داستند را داده است.

وی افزود: آن شهید بزرگوار در کتاب جاذبه و دافعه حضرت علی(ع) به نقش منافقین و التقاطی ها پرداخته و ما می بینیم که این توانایی فقط در شهید استاد مطهری بود ، لذا شهید مطهری به لحاظ اینکه در تهران ساکن بود موقعیت مناسبی داشت تا بتواند این مطالب مهم را به گوش عام مردم برساند.

سردار طهماسبی تصریح کرد: البته همزمان حضرت آقا مقام معظم رهبری نیز در مشهد مقدس نقش بسیار اساسی ای را در حوزه علمیه داشتند و مانند شهید مطهری فعالیت های خاص خودشان را برای مقبولیت نگاه حضرت امام خمینی(ره) دنبال می کردند.

سردار گفت: بزرگانی مانند شهید مطهری ، مقام معظم رهبری ، شهید بهشتی ، شهید باهنر و شهید مفتح در اینکه پیام ، نگاه ، رویکرد و نقطه نظرات امام(ره) را به مردم برسانند و اتصال برقرار کنند و در نهایت مقبولیت ایجاد کنند بسیار بسیار نقش اساسی و مهمی را ایفا کردند.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین پیرامون مسائل منطقه و بین الملل گفت: دشمن با این فکر که بتواند با تحریم نفت ایران و جایگزین نفت عربستان و امارات و به صفر رساندن صادرات نفت ایران ، مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهد و در نهایت موجب تحریک مردم جهت مقابله با نظام شود.

طهماسبی اظهار داشت: این توهّم دشمن در شرایطی است که انقلاب ما در اکثر دوران ها و سختی ها بدون توجه به این محاسبات مادی توانسته به راه خود ادامه دهد و مردم غیور ایران همیشه نشان داده اند که پای محاسبات مادی آن ها نمی ایستند.

وی افزود: البته اگر عربستان و امارات حتی بتوانند تولید نفت خود را افزایش دهند و بخواهند کمبود صدور نفت ایران را جبران کنند ، به لحاظ نوع نفت که در پالایشگاه ها تبدیل به بنزین و دیگر فراورده ها می شود نفت آن ها نمی تواند جایگزین شود.

سردار مهران طهماسبی در ادامه گفت: چرا که یا باید پالایشگاه ها ی کشورهای خریدار نفت را بازسازی یا دوباره سازی کنند تا بتوانند نفت امارات و عربستان را استفاده کنند یا کشورها باید با شیوهای مختلف موجود در دور زدن تحریم ها ، نفت ایران را خریداری کنند.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در پایان اذعان داشت: لذا ممکن است که ما در این مسیر دچار سختی های مضاعفی شویم همانطور که تا کنون بارها بوده ایم اما از این گردنه هم با عنایت پروردگار عبور خواهیم کرد.

 

 

 

  • نویسنده : فرامرز بابازاده