رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: از این پس این کمیسیون گزارش سالانه نقض حقوق بشر آمریکا را تهیه و دستگاه های مربوطه را مسئول پیگیری آن می کند.

به گزارش بسیج پرس به نقل از فارس,حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ، اظهار داشت: گزارش نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا در یک سال گذشته، امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهایی و برای قرائت به هیات رییسه مجلس تقدیم می شود که امیدواریم در دستور کار هفته آینده نمایندگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: کارگروهی در این کمیسیون با عضویت احمد امیرآبادی، سید حسین نقوی حسینی، هادی شوشتری، مجتبی ذوالنوری، محمد دهقان و به ریاست علاءالدین بروجردی برای تقویت سپاه تشکیل شده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: قرار است این کارگروه به همراه اداره قوانین مجلس این طرح را تنقیح کنند و پس از نهایی شدن آن در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

وی افزود: از این پس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش سالانه نقض حقوق بشر آمریکا را تهیه و دستگاه های مربوطه را مسوول پیگیری آن می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دومین دستور کار امروز این کمیسیون را بررسی طرح دو فوریتی اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده آمریکا (الزام دولت به تقویت سپاه) عنوان کرد و گفت: این طرح در کمیسیون امنیت ملی مجلس تغییراتی کرده است.

فلاحت پیشه بر همین اساس اضافه کرد: همچنین ۱۵ طرح پیشنهادی در قبال آمریکا در دستور کار کمیسیون قرار دارد که بر این اساس، دولت به پیگیری در حوزه های مختلف نسبت به آمریکا ملزم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح ها فراتر از طرح مقابله به مثل با آمریکاست،اظهار داشت: این نخستین باری است که اقدامی به صورت مستند و کامل انجام می شود و نشان می دهد کشوری که بیشترین ادعا را در زمینه حقوق بشر دارد خود از بزرگ ترین ناقضان آن است.