با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی و محمود حجتی وزرای کشور و جهاد کشاورزی و مدیران ارشد دستگاه های عضو، قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده رسماً آغاز به کار کرد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از فارس,با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی و محمود حجتی وزرای کشور و جهاد کشاورزی و ریس بنیاد مستضعفان، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس سازمان مدیریت بحران، رئیس سازمان امور اجتماعی ، رئیس جمعیت هلال احمر ومدیران ارشد دستگاه های عضو، قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده رسماً آغاز به کار کرد.

در این نشست وزیر کشور ضمن تشریح اقدامات و جلسات مقدماتی برای تشکیل قرارگاه بازسازی، مأموریت اصلی ستاد را مدیریت کلان فرآیندهای بازسازی، سیاست‌گذاری، تجمیع، ساماندهی و جهت‌دهی به اقدامات دستگاه‌های مسئول برای افزایش و ارتقای کارآمدی در روند بازسازی برشمرد.

رحمانی‌فضلی با مرور رهنمودهای مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری گفت: رویکرد اصلی ستاد بازگشت و تحقق کامل جریان عادی زندگی مردم و روند اشتغال و تولید در مناطق سیل زده است.

در این نشست محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در سخنانی با اشاره به اولویت های مدنظر در حوزه کشاورزی بر آغاز فوری عملیات اجرایی بازسازی تاکید کرد.

همچنین در این نشست  مدیران ارشد دستگاه های عضو، برنامه‌ها و نقطه نظرات دستگاه تخصصی و حمایتی خود را در ذیل مأموریت‌های ستاد مطرح کردند و موضوعات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.