بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با ارسال نامه‌‌هایی مشترک از وزیر امور خارجه، وزیر صنعت و رئیس بانک مرکزی نوشت: با توجه به جنگ تجاری آمریکا و مشکلات ناشی از تحریم‌های بانکی برقراری پیمانهای دوجانبه پولی، امری ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از فارس، بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران طی نامه‌‌هایی مشترک به وزیر امور خارجه، وزیر صنعت، معدن، تجارت و رئیس بانک مرکزی نوشت:  با توجه به جنگ تجاری ایالات متحده آمریکا و مشکلات ناشی از تحریم‌های بانکی و لزوم تسهیل تجارت کشور با چهار شریک عمده تجاری ایران برقراری پیمانهای دوجانبه پولی، امری ضروری به نظر می‌رسد.

در این نامه‌ آمده است: «با توجه به جنگ تجاری ایالات متحده آمریکا و مشکلانت ناشی از تحریم‌های بانکی و لزوم تسهیل تجارت کشور با چهار شریک عمده تجاری ایران ( چین، هند، ترکیه و کره جنوبی) که بنابر گزارش‌های پایگاه اطلاع‌رسانی گمرک جمهوری اسلامی حدود ۵۰ درصد از حجم واردات کشورمان از این کشورهاست، برقراری پیمانهای دوجانبه پولی، امری ضروری به نظر می‌رسد.

وجود فراگیر ارز دلار در چرخه تجارت با این کشورها باعث شده است تا مسیر پر زحمتی برای تاجران در به دست
آوردن ارز مورد نیاز خود به وجود بیاید. فلذا بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران همصدا با صادرکنندگان و
تاجران از جنابعالی تقاضای فوری دارد تا با معرفی نماینده وزارت متبوع خود، از عزم بانک مرکزی برای برقراری این پیمانهای دوجانبه پولی حمایت بفرمایید.