نمایندگان در تذکرات متعدد به وزیر ارتباطات خواستار جلوگیری از تضییع حق کارگزاران مخابرات روستایی و اجرای رای دیوان عدالت اداری در خصوص آنها شدند.

به گزارش بسیج پرس به نقل از فارس, تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸) توسط اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

روح الله حضرت‌پور و نادر قاضی‌پور نمایندگان ارومیه در تذکری به وزرای صنعت و کشاورزی عنوان کردند که چرا بعد از گذشت دو ماه از ممنوعیت سیب درختی هنوز دستور حذف ممنوعیت صادرات سیب صادر نشده است.

هاجر چنارانی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان نیشابور و قزوین در تذکری به وزیر ارتباطات عنوان کردند که چرا حکم دیوان عدالت اداری درباره کارگزاران مخابرات روستایی اجرا نمی‌شود.

بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر در تذکری به وزیر ارتباطات عنوان کرد که علت تهدید کارگران مخابرات روستایی به اخراج یا عدم واریز حقوق و یا عدم تمدید قرارداد چیست؟

نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که چرا نیاز کشور به کاغذ از حوزه داخلی طی سال‌های گذشته مرتفع نشده که نوسانات ارزی بتواند ظرف ۷ سال سرمایه ناشران را به یک دهم کاهش دهد.

ناصر شریفی نماینده مردم بندرلنگه در تذکری به وزیر ارتباطات عنوان کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که شرکت مخابرات ایران برخلاف قانون و با قرارداد یکطرفه باعث تضییع حقوق کارگزاران مخابرات روستایی شده که موجی از نگرانی را در بین این قشر زحمتکش و پرتلاش ایجاد کرده است که شایسته است اقدام لازم جهت حل مشکل آن‌ها انجام شود.

محمد حسینی، محمد ابراهیم رضایی و اکبر رنجبرزاده نمایندگان تفرش،‌ خمین و اسدآباد در تذکری به وزیر ارتباطات خواستار جلوگیری از اقدام شرکت مخابرات ایران در خصوص انعقاد قرارداد با کارگران دفاتر مخابرات روستایی شدند؛ چراکه بر اساس رای دیوان عدالت اداری مغایرت دارد و موجب تضییع حقوق آن‌ها خواهد شد.