سردار یزدی، فرمانده سپاه تهران بزرگ از آمادگی پادگان دوکوهه برای اسکان ۱۰ هزار نفر از مردم روستا‌های در خطر سیل استان خوزستان خبر داد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از  سپاه تهران بزرگ؛ سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول ا…(ص) تهران بزرگ با تشریح اقدامات این سپاه در مناطق سیل زده استان گلستان و مازندران اظهار داشت: حدود ۱۴۰ هزار آب معدنی کوچک و بزرگ، ۸۵ هزار قوطی کنسرو، بیش از ۵۰ هزار قرص نان، حدود ۷۵۰۰ تخته پتو، بیش از ۳۵۰۰ سبد کالا برای خانواده‌هایی که در خانه خود ساکن و یا در مراکز اقامتی هستند، بیش از ۳۸۰ گونی برنج ۱۰ کیلویی برای خانواده‌های سیل زده، ۱۰ هزار و ۵۰۰ بسته وسایل بهداشتی برای خانواده‌ها و فرزندان، ۸ دستگاه لجن‌کش، ۱۶ پمپ قوی و ۶ خودرو به همراه ۱۰ اکیپ تخصصی همراه ادوات به مناطق اعزام شده‌اند.

وی با اشاره به راه اندازی چهار آشپزخانه پخت غذا هرکدام با ظرفیت آماده سازی یک‌هزار پرس غذا افزود: بعد از جاری شده سیل و تغییر آب و هوایی استان‌های شمالی کشور، طی هماهنگی با مسوولین، سه دستگاه ماشین آلات مهندسی برای باز کردن راه‌های مسدود شده اعزام شد. ۱۴ گروه جهادی با متوسط هفت نفر عضو به مناطق اعزام شدند.

سردار یزدی با اشاره به تدابیر سپاه تهران بزرگ برای آمادگی در مقابل بارش‌های آتی تصریح کرد: با هشدار هواشناسی و احتمال بارندگی‌ها و آبگرفتگی در خوزستان ۱۰ نفر از کادر و ۵۰ نفر از خادمین راهیان نور در اردوگاه دوکوهه مستقر هستند و آماده پذیرایی از روستاییانی خواهند بود که در محاصره آب قرار گرفته‌اند.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول ا…(ص) گفت: این اردوگاه از فردا (یکشنبه ۱۱ فروردین) به شیوه جدید تجهیز می‌شود به‌نحوی که بتواند در صورت بروز حادثه، در وهله اول پذیرای ۵ هزار نفر به علاوه پخت غذا و سرویس‌دهی به اهالی اندیمشک و روستا‌های اطراف آن باشد. همچنین اگر شرایط بحرانی شود و نیاز به افزایش ظرفیت پذیرش احساس شود، با معرفی فرمانداری و همکاری دستگاه‌های امدادی حاضر در منطقه این ظرفیت به ده هزار نفر افزایش پیدا می‌کند که خدمات ارائه شده هم عبارت است از اسکان، تغذیه و امکانات امدادی مثل پزشک، درمان و مواردی از این قبیل.

سردار یزدی با بیان اینکه سایر اردوگاه‌ها ممکن است دچار آب‌گرفتگی بشوند و فعلاً نمی‌توان برای اسکان از آن‌ها استفاده کرد، اظهار داشت: اردوگاه شهید باکری هم در حال آماده‌سازی است تا در صورت امکان از این اردوگاه برای اسکان مردم در خرمشهر یا جا‌های دیگر استفاده شود.

وی در پایان افزود: علاوه بر این ما در تهران آمادگی لازم برای هرگونه آب گرفتگی و سیل را داریم تا در صورت نیاز به کمک شهروندان تهرانی آمده و در هماهنگی با شهرداری، استانداری و سایر سازمان‌های امدادی نیاز‌های مردم را در اسرع وقت رفع و مشکلات را برطرف کنیم.