فرمانده سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ گفت: سپاه تهران بزرگ برای سیل احتمالی شهر تهران در آمادگی کامل قرار دارد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از  سپاه تهران بزرگ، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌ ا…(ص) تهران بزرگ درباره اقدامات سپاه تهران بزرگ برای امداد رسانی به مردم سیل زده استان گلستان اظهار داشت: ما از روز‌های گذشته اقداماتی را برای کمک به استان‌های سیل زده از جمله استان‌ گلستان و شهر آق قلا انجام داده ایم.

وی ادامه داد: یک قرارگاه کمک‌رسانی و جهادی را تشکیل داده و از مجموعه‌های مختلفی استفاده کردیم که فرمانده این قرارگاه در شهر آق قلا مستقر می‌باشد.

سردار یزدی با بیان اینکه سپاه تهران در بخشی از اقدامات و کمک‌ها با ارسال آب معدنی، کنسرو، نان، برنج و سبد‌های کالایی برای هر خانوار به یاری سیل زدگان استان گلستان شتافته است، اضافه کرد: سپاه تهران با ایجاد چهار آشپزخانه برای پخت غذای گرم برای مردم سیل زده استان گلستان اقدام نموده و ارسال چادر، ادوات و ماشین آلات مهندسی اعم از کمپرسی، لودر، تریلی، کامیون و یدک کش از دیگر اقدامات سپاه تهران برای مردم شریف استان گلستان می‌باشد که آنجا مستقر هستند.

وی به دیگر اقدامات و کمک‌های سپاه تهران به مردم سیل زده استان گلستان پرداخت و افزود: تاکنون دو نیسان دارو به این مناطق ارسال کردیم و یک تیم رسانه‌ای برای ارائه آخرین اخبار در منطقه مستقر شده‌اند.

سردار یزدی ادامه داد: ۷ گروه جهادی برای اقدام در جهت کار‌های عمرانی و ترمیم خانه‌های مناطق سیل زده در منطقه حضور دارند. همچنین در کنار کمک‌های اشاره شده کمک‌های دیگری اعم از مواد غذایی، لباس، کفش، چکمه، روغن و حبوبات، برنج روغن، خرما، تن ماهی، لوبیا تاکنون به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی با اشاره به آمادگی سپاه تهران در جهت مواجهه با بلایای طبیعی در استان تهران یادآور شد: سپاه و بسیج در تهران در آماده باش کامل هستند و یک قرارگاه جهادی را برای احتمالات آب گرفتگی و سیلاب در نظر گرفتیم و همه یگان‌های نواحی ما آماده هستند تا در صورت وقوع هر مشکلی به جلوگیری و آب گرفتگی و سیل احتمالی کمک کنند.