سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت ۱۰۰ یگان ارتش در مناطق سیل زده، گفت: به تمامی پایگاه های هوایی، هوانیروز و دریایی ابلاغ شده تا به محض درخواست ستادهای بحران شهرستان و استان نسبت به اعزام هواپیما و بالگرد اقدام کنند.

به گزارش بسیج پرس به نقل از فارس, امیر شاهین تقی‌خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، با اشاره به آخرین اقدامات ارتش در کمک رسانی به مردم در مناطق سیل زده کشور، اظهار داشت: از شب گذشته تا کنون بیش از ۱۰۰ یگان ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل گردان‌های امداد رسانی،گردان‌های پیاده و تکاور از تیپ های نیروی زمینی، پایگاه ها و مناطق نیروی دریایی، هوایی و پدافند و گروه‌های مهندسی ارتش در خدمت مردم بودند.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته تمامی واحدهای مهندسی، پیاده، نیروی مخصوص، پزشکی، ترابری و پشتیبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اغلب مناطق استان‌های غربی و جنوبی کشور مشغول امداد رسانی و کمک رسانی بودند.

امیر تقی خانی با بیان اینکه از شب گذشته تاکنون یگان‌های ارتش در بیش از ۱۰۰ روستا، شهرستان و نقاطی که در معرض سیل و بارندگی‌های شدید هستند قرار دارند، گفت: یگان های ارتش در این نقاط به اموری چون تخلیه مردم از نقاط خطرخیز به نقاط امن، جابجایی اساسیه منزل و خودروها، لایروبی و تعریض مسیل‌ها و رودها، خارج کردن آب از منازل، ایجاد سیل بندها، توزیع نان و مواد غذایی و جابجایی‌های هوایی با بالگردها مشغول بودند.

سخنگوی ارتش ادامه داد: شب گذشته در تعداد قابل توجه شهرهای غربی و جنوب غربی کشور از جمله ماهی دشت، سقز، نورآباد، صالح آباد، سرفیروز آباد، چم چمال، درود، دوره چگنی و همچنین مناطق مختلف شهر کرمانشاه یگان‌های ارتش با فعالیت شبانه‌روزی و اعزام افسران، درجه داران و سربازان با صدها دستگاه تجهیزات مهندسی از جمله لودر، بولدوزر، بیل مکانیکی، کمپرسی و خودروهای سنگین کرایس، تجهیزات پل سیار، اقلام بهداشتی به کاهش بحران و رفع مشکلات ناشی از سیلاب ها طی ۲۴ ساعت گذشته کمک رسانی کردند.

وی با تاکید بر اینکه به تمامی پایگاه های هوایی، هوانیروز و دریایی ابلاغ شده تا به محض درخواست ستادهای بحران شهرستان و استان نسبت به اعزام هواپیما و بالگرد اقدام کنند، گفت: در حال حاضر امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش همچنان در استان گلستان برای نظارت بر تسریع در روند کمک رسانی به مردم به ویژه اقدامات اساسی از جمله روانه کردن پل ها و ارسال دستگاه های لایروب به منطقه حضور دارند.

امیر تقی خانی ادامه داد: ارتش در تلاش است تا با اعزام دستگاه‌های لایروب از طریق نیروی دریایی، روند لایروبی و بازکردن مسیرها را تسریع کند. قرارگاه امداد ذوالفقار ارتش نیز در منطقه جنوب غرب کشور با فرماندهی امیر سیاری در حال انجام ماموریت است.

سخنگوی ارتش با تاکید بر آمادگی تمامی فرماندهی‌های آماد و پشتیبانی ارتش در مناطق مختلف برای خدمت رسانی به مردم، خاطرنشان کرد: این فرماندهی‌ها با امکانات متعدد مهندسی، پخت نان و غذا آماده خدمت رسانی به مردم هستند که بخشی از این نیازمندی‌ها توسط تعدادی از این فرماندهی‌ها از جمله فرماندهی پشتیبانی منطقه غرب و کمک سریع به مردم کرمانشاه در چند نقطه این شهر از دیشب تا امروز انجام شده و شامل پخت ۶ هزار قرص نان و اعزام چندین دستگاه لودر و بیل مکانیکی برای باز کردن معابر و در اختیار گذاشتن اتوبوس های شهری برای جابجایی مردم و کمک به ناوگان حمل و نقل شهری کرمانشاه بوده است.