جانشین پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه یگان‌های حفاظتی بازوی توانمند نظام برای حفظ ثروت ملی هستند، از آماده باش این یگان‌ها در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از دفاع‍‎پرس، سردار «حمید عطایی» جانشین پلیس پیشگیری ناجا در مانور مشترک یگان‌های حفاظت دستگاه‌های اجرایی با تاکید بر حفظ و صیانت از جنگل‌ها، مراتع و زمین‌های کشاورزی و جلوگیری از تخریب غیر قانونی محیط زیست اظهار داشت: مطابق ماده ۱۷۹ قانون برنامه سوم و تنفیذ آن در ماده ۱۲۹ قانون برنامه چهارم و همچنین ماده ۲۳۳ قانون برنامه پنجم توسعه کشور، مقرر شده یگان‌های حفاظت در سازمان‌های مرتبط با حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تشکیل و در راستای پیشگیری از وقوع جرم و تامین امنیت سازمان مذکور انجام وظیفه کنند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جلسه مشترک با اعضای هیئت دولت در خصوص جلوگیری از نابودی زمین‌های کشاورزی تصریح کرد: پلیس با مشارکت سازمان‌های دولتی آمادگی هر نوع همکاری برای پیشگیری از خسارت‌های غیر قابل جبران به منابع حیاتی کشور را دارد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در تمامی سازمان‌هایی که نیاز به تشکیل یگان حفاظت در آن احساس می‌شود، این امر محقق و سازمان‌ها ملزم به همکاری و همیاری با پلیس در تامین امنیت سازمان مطبوع خود هستند.

سردار عطایی با بیان اینکه پلیس پیشگیری متولی اصلی شکل‎دهی، ساختار سازی نظارت بر عملکرد یگان‌های حفاظتی طبق موازین قانونی است، مطرح کرد: تاکنون در ۱۳ دستگاه دولتی یگان‌های حفاظتی تشکیل و راه‎اندازی شده است.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه یگان‌های حفاظتی بازوی توانمند نظام برای حفظ ثروت ملی هستند، از آماده باش این یگان‌ها در تعطیلات نوروز خبر داد.

سردار عطایی در ادامه، خطاب به روسا و معاونان سازمان امور اراضی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار نفر در مجموعه یگان‌های دولتی مشغول به کارهستند که از این تعداد بالغ بر ۱۵ هزار نفر در حوزه‌های مختلف محیط زیستی و اراضی در حال خدمت هستند.

وی با اشاره به آغاز به کار یگان حفاظت سازمان امور اراضی خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله بتوانیم در سال ۹۸ وفاق و همدلی بیشتری بین همه یگان‌های حفاظت نیروی انتظامی ایجاد و از تخریب اراضی کشاورزی جلوگیری کنیم.

بر اساس این گزارش، مانور مشترک یگان‌های حفاظت دستگاه‌های اجرایی که با حضور رئیس سازمان امور اراضی کشور، جمعی از مسئولان و مدیران کشوری، انتظامی و با شرکت یگان‌های حفاظت سازمان امور اراضی، سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری، سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران برگزار شد.