معاون امنیتی و‌ انتظامی وزارت کشور گفت: ما سعی کردیم که معافیت برای مرزنشینان بگیریم که آبرومندانه از این مرزنشینی استفاده کنند و مجبور به کول بری نشوند.

به گزارش بسیج پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و‌ انتظامی وزارت کشور در آخرین نشست خبری خود که امروز در محل این وزارتخانه برگزار شد، گفت: تلاش همه دستگاه‌ها و‌ سران قوا برای حل مشکلات به‌ویژه مشکلات امنیتی مثال زدنی بود و مسئولان به صورت هوشمندانه و دلسوزانه در تامین امنیت کشور نقش داشتند. استانداری و‌فرمانداری‌های سراسر کشور مرتب شورای امنیت را تشکیل دادند و موضوعات را به طور مناسب مورد بررسی قرار دادند.

وی با بیان اینکه هوشیاری و‌ آگاهی مردم در تامین امنیت عنصر مهمی است، تصریح کرد: مردم در کنار مسائل و مشکلاتی که دارند، به خوبی می‌دانند که امنیت کشور از اساسی‌ترین مسائل کشور است؛ از سویی طبق آمار سنجی‌ها، بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم از امنیت کشور ابراز رضایتمندی داشتند.

ذوالفقاری با اشاره به وضعیت مرزنشینان، یادآور شد: ما سعی کردیم که معافیت برای مرزنشینان بگیریم که آبرومندانه از این مرزنشینی استفاده کنند و مجبور به کول بری نشوند؛ در این زمینه برای هر خانوار تا سقف ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان در سال ۹۶ در نظر گرفته شد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور ادامه داد: با وجود اینکه  اعتبارات کمی  در حوزه مرزی کشور وجود دارد، اما اعتبارات برای سال ۹۸، ۳۷۵ میلیارد تومان است که نهایتا مبلغ ۱۷۵ میلیارد تومان در مجلس تصویب شد و امیدواریم این عدد  نهایی و تخصیص داده شود.