صبح امروز مراسم استقبال از ناوگروه ۶۰ اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه یکم امامت بندرعباس برگزار شد.

به گزارش بسیج پرس به نقل ازایسنا،‌ مراسم استقبال از ناوگروه ۶۰ اطلاعاتی، عملیاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر همتی استاندار استان هرمزگان، دریادار دوم افشین تاشک فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نداجا و جمعی از فرماندهان در منطقه یکم امامت بندرعباس برگزار شد.

در حاشیه برگزاری مراسم استقبال از ناوگروه ۶۰ نداجا دکتر همتی استاندار استان هرمزگان گفت: حضور در آب‌های دور توسط ناوگان نیروی دریایی ارتش نشان دهنده عزت مردم ایران و اقتدار نیروهای مسلح است.

وی افزود: امروز مردم ایران با آرامش در سواحل و مرزهای آبی این سرزمین متمدن و کهن زندگی می‌کنند که این آرامش به دلیل داشتن یک نیروی دریایی مقتدر است که این نیروی دریایی با صلابت باعث برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دور دست و حفظ منافع کشور ایران در عرصه‌های بین المللی شده است.

در این مراسم دریادار دوم افشین تاشک فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای اجرایی شدن منویات و فرمایشات رهبری مبنی بر راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش، گسترش حوزه ماموریت و مبارزه با پدیده شوم دزدی دریایی نیروی دریایی ارتش از سال ۸۸ تا به امروز با اعزام ۶۰ ناوگروه موفق به حفظ و حراست از منافع نظام جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دور دست و توسعه دیپلماسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی افزود: به اهتزاز درآوردن پرچم ملی مذهبی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ارائه توان عملیاتی نیروی دریایی ارتش در محدوده آب‌های دور دست و بین المللی، آشنا نمودن دانشجویان با سامانه‌های موجود در یگان‌های شناور، انتقال پیام صلح و دوستی به کشورهای منطقه، تامین امنیت تردد کشتی‌های تجاری و نفتکش با خط مشی گرفتن از امام حسین (ع) از مهمترین اهداف این ناوگروه بوده است.

این ناو متشکل از ناوشکن بایندر، ناو لجستکی لاوان و ناو لجستیکی بوشهر که بعد از گذشت ۵۲ روز و طی مسافت ۵۶۰۰ مایل دریایی و حضور در بنادر کلمبو کشور سریلانکا و مسقط کشور عمان به کشور بازگشت.

ناوگروه ۶۱ اطلاعاتی عملیاتی نداجا متشکل از ناوشکن سبلان و ناو لجستیکی بندرعباس برای به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران درپهنه آب‌های بین الملل به ماموریت دریانوردی اعزام شد.