قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۶۱۰هزار تومان افزایش یافت. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

به گزارش بسیج پرس به نقل از تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل در قیمت ۴ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲میلیون و  ۵۴۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۶۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۶۵هزار تومان فروخته می‌شود.

سکه تمام‌بهار آزادی ۴٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان
سکه طرح قدیم ۴٫۴۴۰٫۰۰۰ تومان
نیم‌سکه بهار آزادی ۲٫۴۵۰٫۰۰۰ تومان
ربع‌سکه بهار آزادی ۱٫۶۳۰٫۰۰۰ تومان
سکه‌گرمی ۸۶۵٫۰۰۰ تومان

قیمت طلای ۱۸عیار هم  ۴۱۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، هر مثقال طلا نیز با قیمت یک میلیون و ۸۱۲ هزار تومان در بازار تهران معامله می شود. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۰۲٫۲ دلار معامله می‌شود.

  قیمت  هر  گرم   طلای ۱۸   عیار ۴۱۸ هزار تومان
  قیمت  هر  گرم   طلای  ۲۴   عیار ۵۵۴ هزار تومان
  قیمت  هر  مثقال   طلا یک میلیون و ۸۱۲ هزار تومان
  قیمت   اونس   طلا ۱۳۰۲٫۲ دلار

* حباب سکه ۴۹۰ هزار تومان/ سکه ۳۰ هزار تومان گران شد

محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا در روزهای پایانی سال به خبرنگار تسنیم گفت: در روزهای پایانی سال بازار معمولاً شاهد خرید سکه طلاست، امروز نیز خرید سکه در بازار افزایش یافته است.

وی افزود: به همین دلیل حباب سکه از ۴۵۰ هزار تومان به ۴۹۰ هزار تومان رسیده. البته این امر طبیعی است.

به گفته کشتی آرای، قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر ثبات نسبتی داشت ولی به دلیل نوسان جهانی طلا و ارز در بازار داخلی، قیمت سکه نسبت به روز پنجشنبه ۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.

* دلار بانکی ارزان شد
صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری، ۱۳ هزار و ۹۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار نسبت به قیمت‌های اولیه آخرین روز کاری هفته قبل ۱۱۰ تومان کاهش داشته است.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار  تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان است.