سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۲۱ سانتیمتر افزایش یافته است.

به گزارش بسیج پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، براساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه، سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۲۱ متر افزایش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۱.۸۴ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ به ۱۲۷۰.۸۸ سانتی متر از سطح دریا رسید.

این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۲۱ سانتیمتر افزایش و نسبت به میانگین دراز مدت، ۳.۷۵ متر کاهش یافته است.

براساس همین گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۲۲ اسفند ماه سال جاری ۲۴۳۷.۱۱ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۱۹۸.۵۸ کیلومتر مربع کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت ۲۰۷۷.۷۷ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۲۲ اسفند ماه سال جاری، ۲.۳۳ میلیارد مترمکعب بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱.۸۴ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۳.۷۵ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۲ اسفند ماه سال ۹۷ حدود ۱۲۷۰.۸۸ متر و وسعت دریاچه ۲۴۳۷ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ سال ۹۳ سال آغاز عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه ارومیه بود.