در مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته، حسن طباطبایی با کسب ۳۶ رای به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از مشرق، مجمع انتخاباتی فدراسیون کاراته از ساعت ۱۰ امروز پس از پخش آیاتی از قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در هتل هما تهران برگزار شد.

این جلسه به ریاست محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور اعضاء مجمع برگزار شد و فضل الله باقرزاده به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک و محمدشرویناسبقیان رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها نیز در این انتخابات حضور داشتند.

برای ریاست فدراسیون کاراته، ۸ کاندیدا به نام‌های احمد شقاقی، علی محمد صفانیا، حسین مطیعی نقندر، هومان عسگری، سیدکامران هروی، سیدعباس احمدپناهی، علی قاسمی و سیدحسن طباطبایی با یکدیگر رقابت می‌کردند. جمشید زند یکی دیگر از کاندیداها نیز شب گذشته و در دقیقه نود تایید صلاحیت شد تا تعداد کاندیداها به ۹ برسد.

عباس احمد پناهی، سیدکامران هروی، حسین مطیعی، علی محمد صفانیا ۴ کاندیدای انصرافی و غایب در مجمع بودند. جمشید زند نیز قبل از آغاز انتخابات انصراف داد. هومان عسگری نیز به نفع سیدحسن طباطبایی کنار کشید تا انتخابات با ۳ کاندیدای باقی مانده یعنی علی عباسی، حسن طباطبایی و احمد شقاقی برگزار شود.

در نهایت پس از رای گیری، حسن طباطبایی با ۳۶ رای به عنوان رئیس جدید فدراسیون کاراته برای ۴ سال آتی انتخاب شد.

احمد شقاقی نیز ۵ رای نیز کسب کرد.