وحدت گفت: درصددیم یک ابزار بیمه‌ای طراحی کنیم با هدف اینکه ۵۰ تا ۱۵۰ درصد آورده افراد در حوزه سرمایه‌گذاری را بیمه کند.

 به گزارش بسیج پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست با شرکت‎های دانش بنیانحوزه اقتصاد دیجیتال که اعضای هیئت عامل و معاونان صندوق نیز در آن حضور داشتند، با اشاره به فعالیت این صندوق در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، اظهارکرد: صندوق نوآوری شکوفایی یک نهاد مالی است و فلسفه وجودی‌اش کمک به رشد ساختار اقتصاد دانش بنیان و حفاظت از این حوزه است.
وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که شرکت‌های دانش بنیان کوچک و بزرگ مشکل مالی روزمره نداشته باشند و تمام دغدغه‎شان تولید محصول و توسعه فعالیت باشد.
وحدت با اشاره به ارایه خدمات مختلف از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های دانش بنیان، تصریح کرد: بعضی از این خدمات در حال حاضر لازم است و بعضی دیگر ضروری نیست. به طور مثال در بحث ارائه دفاتر کاری به شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یک خدمت لازم باید بگویم مدلی که در حال حاضر در این حوزه وجود داشت مطلوب نیست و کاملا مشهود بود که شرکت‌ها هم از این مدل رضایت نداشتند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: در مدل گذشته شرکت‎ها نمی‌توانستند از ملک‌داری منتفع شوند و مشکلات حاشیه‌ای دیگری هم داشت که سعی کردیم بعضی از فرآیندها را حذف و روال را تسهیل کنیم.

زیرساخت‌های قانونی صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه تسهیلات کامل است

وی با اشاه به همکاری با نهادهای واسطه‌ای مالی مانند صندوق‌های پژوهش و فناوری در اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: زیرساخت‌های قانونی و ابزارهای صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه تسهیلات کامل است؛ در حال حاضر با تامین مالی صندوق های پژوهش و فناوری از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی نیاز تسهیلات شرکت دانش‌بنیان کوچک رفع می‌شود و هدف صندوق کاهش تصدی گری در این بخش است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به خدمات جدیدی که این صندوق در دست اقدام دارد، اشاره کرد و گفت: درصددیم یک ابزار بیمه‌ای طراحی کنیم که هدفش این است که ۵۰ تا ۱۵۰ درصد آورده افراد در حوزه سرمایه‌گذاری را بیمه کند که مطمئن هستیم ضرر این کار برای صندوق از وام دادن ۱۱ درصدی کمتر است.
وی افزود: در این زمینه یا خود صندوق نوآوری و شکوفایی وارد می‌شود و این خدمت را ارائه می‌دهد و یا با یک شرکت بیمه به عنوان مجری، قرارداد بسته می‌شود.

آمادگی شبکه بانکی کشور برای ارائه خدمات به  شرکت‌های دانش بنیان

وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در ارتباط با همکاری با بانک‌ها بسیار جدی است، گفت: اکثر مدیران عامل بانک‌ها ظرف ۱۰ روز گذشته به صندوق آمدند و به آنها اعلام کردیم که آماده‌ایم با همکاری شبکه بانکی کشور به شرکت‌های دانش بنیان خدمات متنوعی ارایه دهیم.
وحدت در پایان با تاکید بر اینکه اولویت ارائه خدمات صندوق در حوزه سرمایه‌گذاری، تسهیلات و توانمندسازی، نگاه به آینده و موضوعات پیش‌رو است، بیان کرد: شرکت‌هایی که در حوزه نیازهای آینده کشور فعالیت کنند و اعلام آمادگی کنند، مورد حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی قرار می‌گیرند.
در ابتدای این نشست، مدیران عامل برخی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال این بخش نقطه نظرات و دغدغه‌های خود را بیان کردند.

همچنین در ادامه این نشست، مهدی الیاسی عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در سخنان کوتاهی با تاکید بر همکاری این صندوق با شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال، اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که شرکت‌های دیجیتال بتوانند در فضای کسب و کار، حضور داشته باشند و کار کنند.