معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین گفت: تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم الهام گرفته از دوران دفاع مقدس و تجربه گرانبهای آن دوران است.

به گزارش بسیج پرس به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان , سردار سرتیپ دوم پاسدار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین ، درباره بازدید زائران از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس نور گفت: اردو‌های راهیان نور وسیله‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اقدامی برای کشف گنج پنهان دفاع مقدس به شمار می‌رود.

وی افزود: مردم در این اردو‌ها با سبک زندگی و رفتار شهدا بیشتر آشنا شده و حماسه‌های آن‌ها را بیشتر می‌شناسند.

معاون فرهنگی سازمان بسیج اظهار کرد: اردو‌های راهیان نور در واقع یک عملیات عظیم فرهنگی انسان ساز است و اگر جوانان از این فرصت استفاده کنند، به طور حتم در تمام زندگی آن‌ها موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در سال‌های اخیر استقبال خوبی از اردو‌های راهیان نور داشته‌اند که این نشان‌دهنده قدرشناسی ملت ایران از رشادت‌های فتح آفرینان است.

سردار آزادی عنوان کرد: دفاع مقدس در واقع عقبه‌ای برای ساختن آینده است، زیرا ما از دفاع مقدس “خودباروری” و “ما می‌توانیم” را آموختیم. این‌ها کلید واژه‌های دفاع مقدس است که در تمام یادمان‌ها و زیارتگاه‌های دوران دفاع مقدس احساس می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین درباره بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید رهبر معظم انقلاب برای جوان‌گرایی تصریح کرد: آینده متعلق به جوانان است و جوانان باید وارد میدان شده و با کسب تجربه مدیریت آینده را به دست بگیرند و تاکید رهبر معظم انقلاب الهام گرفته از دوران دفاع مقدس و تجربه گرانبهایی‌ست که در آن دوران رقم خورد.