نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب چهل ساله ایران وارد دومین مرحله خودسازی شده است

به گزارش بسیج پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله بهشتی، نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری  با تسلیت ارتحال حضرات آیات شاهرودی و مومن و تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: ملت قهرمان ایران در روز ۲۲ بهمن حضور یک‌پارچه خود را به نمایش گذاشت و دوستان انقلاب اسلامی را شاد و دشمنان را غمگین کرد

وی در ادامه به قیاس انقلاب‌ها از صدر اسلام تاکنون و شرایط موجود در زمان پرداخت و با طرح این سوال که “چرا آن انقلاب‌های گذشته به ظاهر ناکام ماند، ولی انقلاب اسلامی چهل ساله شد؟ راز آن چیست؟ ” افزود:راز آن را باید در حضور و همراهی مردم جستجو کرد.

آیت‌الله بهشتی خاطرنشان کرد: کافی است برای یافتن پاسخ این سوال مروری بر فراز‌های خطبه ۶۹ نهج البلاغه داشته باشیم که به صراحت از عدم حضور مردم و ناهمراهی آنان در انقلاب علوی پرده برمی دارد و باتوضیح شرایط زمان امیرالمومنین (ع)؛ یگانه عامل شکست انقلاب شکوهمند علوی را جداشدن مردم از خط ولایت علوی دانست.

آیت‌الله بهشتی افزود: انقلاب چهل ساله ایران که اینک وارد دومین مرحله خودسازی و تمدن سازی خود شده و به بیان رهبر فرزانه «تنها انقلابی است که یک چله پر افتخار را بدون خیانت به آرمان هایش پشت سر نهاده و در برابر همه وسوسه‌هایی که غیر قابل مقاومت به نظر می‌رسیدند از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده است .درودی از اعماق دل بر این ملت، بر نسلی که آغاز کرد و ادامه داد و بر نسلی که اینک وارد فرآیند بزرگ و جهانی چهل سال دوم می‌شود.»

نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان فارس گفت: انقلاب مردم ایران در جهان دوقطبی سرمایه داری و سوسیالیستی؛ مردم سالاری دینی را بر مبنای استوار ولایت فقیه پایه گذاری کرده و شعار‌ها و اصولی را ملاک عمل قرارداده است که به بیان مقام معظم رهبری «هرگز بی مصرف و بی فایده نخواهد شد؛ زیرا فطرت بشر در همه عصر‌ها با آن سرشته است. آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال، عزت، عقلانیت، برادری، هیچ کدام به یک نسل و یک جامعه مربوط نیست، تا در دوره‌ای بدرخشد و در دوره‌ای دیگر افول کنند»

وی افزود: علت محدثه و مبقیه این انقلاب شکوهمند چهل ساله، مردم و رهبری بوده و هستند. آن چه می‌تواند همچنان مردم را در صحنه نگاه دارد، به گونه‌ای که تهدید‌ها و تحریم‌ها و ترور‌ها و توطئه‌ها بر پایمردی و استقامتشان بیافزاید و هرگز صحنه را خالی نگذارند، “عدالت و مبارزه با فساد است. ” که طبق نظر مقام معظم رهبری «این دو لازم و ملزوم یکدیگرند».

آیت‌الله بهشتی فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی را همچون توده چرکین برای کشور‌ها و نظام‌ها دانست و تشریح کرد: خطر بروز این تهدید در جمهوری اسلامی هم که روزی مدیران و مسئولانش مسابقه زهد انقلابی و ساده زیستی می‌دادند؛ هرگز بعید نبوده و نیست.

وی خاطر نشان کرد: به حمدالله ماموران این نظام غالبا سلامت خود را نگاه داشته اند و تاکید کرد که طهارت اقتصادی شرط مشروعیت همه مقامات جمهوری اسلامی است.