نشست بین‌المللی مین‌زدایی بشردوستانه صبح امروز با حضور وزیر دفاع و جمعی از نمایندگان کشورهای آسیایی و مشترک المنافع برگزار شد.

به گزارش بسیج پرس، نشست بین‌المللی مین‌زدایی بشردوستانه، صبح امروز با حضور «امیر حاتمی»، وزیر دفاع و جمعی از نمایندگان کشورهای آسیایی، کشورهای مشترک المنافع و نمایندگان سازمان‌های بین المللی در حوزه مین‌زدایی در تهران برگزار شد.

این نشست به میزبانی وزارت دفاع و با هدف صدور دانش فنی مین‌زدایی به کشورهای آلوده به مین، انعکاس اقدامات بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران در حوزه عملیات مین‌زدایی، افتتاح مرکز آموزش بین‌المللی مین‌زدایی در ایران و ایجاد مرکز منطقه‌ای مین‌زدایی با محوریت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

تشریح اقدامات و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی بشردوستانه از جمله مسائل مطرح شده در این نشست بود. آشنایی با وضعیت آلودگی سایر کشورها به مین، مهمات خوشه‌ای و مواد منفجره به جا مانده از جنگ نیز از دیگر موضوعات مورد بررسی در این نشست بود.

تبادل تجربیات در حوزه عملیات مین‌زدایی میان کشورهای درگیر با معضل مین و تسهیل نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و بین المللی در حوزه مین زدایی بشردوستانه نیز در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست علمی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران و سرویس خدمات مین زدایی سازمان ملل متحد همکاری ویژه داشتند.

منبع:تسنیم