معاونت فرهنگی مدیریت حوزه خواهران استان تهران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس: در گام اول، تجمعات و همایش های روشنگری و بصیرت افزایی را برگزار کرده ایم تا بتوانیم توجه طلبه ها را نسبت به این فضا جلب و اعلام کنیم که تا چه میزان ورود حوزه علمیه خواهران به این بیانیه مهم است.

سهیلا کریم زاده، معاون فرهنگی مدیریت حوزه خواهران استان تهران در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس و در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری در ۲۲ بهمن ماه امسال، مقارن با چهل سالگی انقلاب اسلامی مطرح کردند یک شناسنامه دقیق و کامل، هم از بدو طلوع انقلاب اسلامی و هم این سال هایی که انقلاب ما با تمام فراز و فرود ها به چهل سالگی رسید، می باشد. از آنجا که چهل عدد بلوغ و تکامل است و انقلاب ما نیز این سال را تجربه کرد، رهبر معظم انقلاب با تمام تجربیاتی که در تمام این سال ها داشته ایم، مطالبی را مطرح فرمودند که در عرصه های گوناگون بتواند برای آینده انقلاب و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مثمر ثمر واقع شود.
وی در ادامه و در خصوص جایگاه حوزه علمیه در تحقق هر چه بهتر بیانیه گام دوم انقلاب ابراز داشت: منظومه و منشوری که در این بیانیه مطرح شد می تواند جمیع جهات جامعه دینی- اسلامی ما را پوشش دهد و چراغ راهی باشد برای رسیدن به هدف متعالی که رسیدن به ظهور امام عصر حضرت بقیه الله (عج) است. بخشی از این بیانیه به طور مشخص جز وظایف ذاتی حوزه های علمیه که بحث معنویت، زنان و حمایت از بخش های ارزشی که زنان می توانند داشته باشند در بخش های مختلف مانند فردی، خانوادگی و اجتماعی آن ها است. امیدواریم حوزه علمیه خواهران بتواند در بخش تخصصی خود به بیانیه وارد شود که ما الحمد الله شروع کرده ایم.
معاون فرهنگی مدیریت حوزه خواهران استان تهران در رابطه با فعالیت های صورت گرفته از جانب حوزه علمیه خواهران در این رابطه تصریح کرد: در گام اول، در واقع تجمعات و همایش های روشنگری و بصیرت افزایی را برگزار کرده ایم تا بتوانیم توجه طلبه ها را نسبت به این فضا جلب و اعلام کنیم که تا چه میزان ورود حوزه علمیه خواهران به این بیانیه مهم است، در گام های بعدی ان شاء الله بحث های تخصصی تر را خواهیم داشت.
کریم زاده در پایان خاطرنشان کرد: پژوهش هایی را در حوزه زن و انقلاب اسلامی و آینده پژوهی انقلاب اسلامی در حوزه زنان و بانوان را در برنامه های خود داریم. امیدواریم بتوانیم محتواهای خوب، بروز و عملیاتی را تدوین و تولید کنیم و مبلغین ما هم بتوانند در جهت تبلیغ آن محتوا و در حوزه آسیب شناسی مسائل امروز زنان و حل آن مسائل گام خوب و مفیدی را بردارند.

  • نویسنده : سادات 308032