رئیس سازمان میراث فرهنگی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران از بازدید شش میلیون گردشگر خارجی از ایران در ۹ ماه سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش بسیج پرس؛ علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی عصر امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی گردشگری آمار گردشگران بین المللی ایران را ارائه کرد و گفت: تعداد گردشگران بین المللی در سال ۲۰۱۷، یک میلیارد و ۳۲۳ میلیون نفر بوده است که در سال ۲۰۱۸ به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر رسید. پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ دو میلیارد گردشگر در دنیا وجود داشته باشد.

وی گفت: مقاصد جدید گردشگری هر روز در حال افزایش است و کشورهای فقیر به ظرفیت گردشگری پی برده اند. ایران هم چند سالی است به این حوزه پرداخته است و اکنون ۱۲ میلیارد دلار حجم سرمایه گذاری در گردشگری کشور است و دو هزار پروژه گردشگری نیز در حال اجرا است.

مونسان در این برنامه  درباره آینده گردشگری کشور گفت: در ۹ ماهیکه از  سال ۹۷ می‌گذرد؛ ۶ میلیون گردشگر خارجی به کشور آمده اند. امیدواریم که این تعداد تا پایان سال به ۷ میلیون گردشگر برسد. این نمایشگاه فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت های گردشگری ایران است.

در این همایشگاه همچنین هر یک از استانهای کشور دستاوردهای خود را در حوزه صنایع دستی، موسیقی آئینی، معرفی جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی به نمایشگاه گذاشته است. در بیرون از مجموعه نیز هر روز بعدازظهر مراسم آئینی برگزار می‌شود. بازدید کنندگان می توانند به صورت رایگان از این کنسرت های موسیقی محلی استفاده کنند. این نمایشگاه تا پایان روز ۲۶ بهمن ماه برای حضور بازدید کنندگان برپا خواهد بود. در کنار این نمایشگاه نشست های تخصصی در حوزه گردشگری برپا می‌شود. از سوی دیگر یکی از نشست های تخصصی که پیرو این موضوع برگزار شده نشست اتحادیه گردشگری ترکیه و انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران بوده است که منجر به امضای تفاهمنامه همکاری بین دو طرف شد.

نشست های دیگری نیز از جمله معرفی جاذبه های گردشگری افغانستان و بلغارستان از حاشیه های این نمایشگاه است.

  • منبع خبر : مهر