سرپرست کمیته فوتسال با بیان اینکه دیدار با تیم ملی فوتسال برزیل در سال ۲۰۱۹ منتفی است، گفت: کارهای مقدماتی بازی با آرژانتین انجام شده است.

به گزارش بسیج پرس، داوود پرهیزکار درباره آخرین وضعیت برگزاری بازی های تدارکاتی تیم ملی فوتسال برای سال ۱۳۹۸ گفت: برزیلی ها اعلام کردند که «فیفادی‌هایشان» پر شده است و امکان بازی با این تیم در سال ۲۰۱۹ وجود ندارد. ما هم دنبال جایگزین کردن آرژانتین هستیم و کارهای مقدماتی هم انجام شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است بازی با آرژانتین در همان تاریخ بازی با برزیل در فروردین ماه برگزار شود؟ تاکید کرد: سعی ما بر این است که در همان تاریخ بازی کنیم ولی یک مقدار سخت است چون زمان کمی تا فروردین داریم. برای همین دنبال این هستیم در سال ۲۰۱۹ حتما یک بازی با آرژانتین برگزار کنیم.

سرپرست کمیته فوتسال درباره اینکه آیا مذاکره با آرژانتین رسمی و کتبی صورت گرفته است؟ یادآور شد: مکاتباتی داشتیم و به صورت تلفنی هم گفتگو کرده ایم ولی به صورت رسمی خیر.

پرهیزکار در خصوص اولویت های تیم ملی فوتسال در سال ۱۳۹۸ افزود: یکسری برنامه ها نهایی شده است. این هفته جلسه ای با کادر فنی تیم ملی فوتسال داریم تا ضمن دریافت گزارش بازی با صربستان، کلیه برنامه ها را نهایی کنیم.

سرپرست کمیته فوتسال همچنین درباره طرح حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر تصریح کرد: تمام سعی و تلاشمان را برای حضور تیم های صاحب نام در لیگ فوتسال می کنیم. باتوجه به حضور دوستان استقلالی و پرسپولیس در کمیته فنی، به این اتفاق خوشبین هستیم. با بودن این تیم ها، لیگ فوتسال پویا می شود و از حالت تک بعدی بودن در می آید؛ مثل سال های قبل که چهار، پنج تیم همواره مدعی قهرمانی بودند.

پرهیزکار در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا فکر می کنید حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر فوتسال باتوجه به مشکلات این دو باشگاه و محدودیت های مالی آنها شدنی باشد؟ گفت: دنبال این هستیم تا یک اسپانسر قوی پیدا کنیم تا باشگاه های ما را هم از نظر مالی حمایت کند. شاید این مسئله باعث ترغیب این باشگاه ها برای تیمداری در فوتسال هم بشود.

  • منبع خبر : مهر