نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ باید نتیجه بررسی پرونده حقوق های نجومی را ارائه می داد.

به گزارش بسیج پرس، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم شاهین شهر در تذکری، گفت: روز گذشته رئیس دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال ۹۶ را ارائه داد.

وی با بیان اینکه گزارش روز گذشته دیوان محاسبات گامی مثبت در جهت احقاق حق مردم بود اما اشکالاتی هم داشت، افزود: در این گزارش، نتیجه بررسی پرونده حقوق های نجومی اعلام نشد و ما متوجه نشدیم احکام چه افرادی صادر شده است.

نماینده مردم شاهین شهر افزود: دیوان محاسبات باید در خصوص احکام صادره در پرونده حقوق های نجومی ایستادگی می کرد. برای مثال در سال ۷۶ فردی ۷۱۰ هزار دلار دریافت کرد تا مواد شیمیایی برای وزارت علوم وارد کند. این فرد مواد مورد نظر را وارد نکرده و پول آن را به بیت المال بازنگردانده است. حکم قطعی این پرونده در سال ۹۲ صادر شد اما اقدامی برای اجرای این حکم انجام نشده است.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه رئیس دیوان محاسبات هنگام قرائت گزارش تفریغ بودجه پیشنهاداتی مطرح کرد، گفت: بهتر است این پیشنهادات در زمان بررسی بودجه مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید پیشنهادات دیوان محاسبات برای برطرف شدن مشکلات در قانون بودجه مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شاهین شهر از دیوان محاسبات خواست، افرادی را که از قانون استنکاف کرده و جرمی را انجام داده اند به قانون معرفی کند.

  • منبع خبر : مهر