فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش، از انهدام اهداف از پیش تعیین شده با بهره گیری از گلوله‌های نقطه زن و هوشمند تا فاصله ۳۰ کیلومتری خبر داد.

به گزارش بسیج پرس، امیر سرتیپ دوم عباس دادستانی فرمانده گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش با اشاره به ماموریت گردان های توپخانه نیروی زمینی ارتش در این رزمایش، گفت: گروه ۴۴ توپخانه نیروی زمینی ارتش به منظور پشتیبانی نزدیک از یکان‌های سطحی با بهره گیری از انواع موشک ها و راکت ها در کالیبرهای مختلف در رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نزاجا شرکت کرده است تا ماموریت های ذاتی خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه گردان‌های توپخانه نیروی زمینی ارتش قادر به انهدام اهداف از فواصل بین ۱۰ تا عمق ۱۰۰ کیلومتری هستند، افزود: در این رزمایش با بهره گیری از گلوله های هوشمند و نقطه زن توانستیم اهداف را از فواصل بین ۱۰ تا ۳۰ کیلومتر با دقت هرچه تمام تر مورد اصابت قرار دهیم.

امیر سرتیپ دوم دادستانی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد گردان های توپخانه نیروی زمینی ارتش در این رزمایش،اظهارداشت: یکی از نقاط مثبت توپخانه در این رزمایش بهره گیری از تسلیحات توپخانه ای در کالیبرهای مختلف بود که در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانست اهداف مورد نظر را با حجم سنگینی از آتش مورد اصابت قرار دهد.

  • منبع خبر : مهر