سازمان هواشناسی اعلام کرده طی روزهای آینده جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد بود و هوای کلانشهرها آلوده‌تر می‌شود.

به گزارش بسیج پرس؛ مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گفت: طی ۳ روز آینده جوی آرام و پایدار برای اکثر مناطق کشور پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: امروز چهارشنبه و فردا پنج شنبه افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای پرجمعیت و صنعتی رخ می دهد و وضعیت هوای کلان شهرها در شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود.

وی ادامه داد:روزهای پنج شنبه و جمعه در سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش نسبی دما را داریم که در استان های گیلان و اردبیل با وزش باد جنوبی همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی افزود: بعد از ظهر جمعه در شمالغرب و ارتفاعات البرز غربی بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد و به طور موقت از غلظت آلاینده های هوا در شهر تهران نیز کاسته خواهد شد. از بعد از ظهر شنبه با ورود تدریجی سامانه بارشی به غرب کشور، بارش در دامنه های زاگرس مرکزی در غرب و جنوب غرب کشور آغاز خواهد شد.

وظیفه تاکید کرد: روز یکشنبه با تقویت این سامانه دامنه فعالیت آن بخش های شمال غرب و مرکز کشور را نیز فرا می گیرد و بارش باران و برف در این مناطق رخ خواهد داد.

هوای تهران امروز صاف همراه با غبار محلی و فردا صاف و غبارآلود پیش بینی شده و از بعد از ظهر جمعه در تهران شاهد افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید خواهیم بود.

امروز بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت به ترتیب ۱۰ و منفی ۱ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

  • منبع خبر : مهر