اهواز – نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی از متوقف شدن مزایده فروش شرکت فولاد اکسین اهواز به خارج از استان خبر داد.

به گزارش بسیج پرس؛ علی ساری با اشاره به اینکه شرکت فولاد اکسین اهواز یکی از شرکت‌های موفق استان خوزستان به شمار می رود، بیان کرد: در مدت اخیر فروش این شرکت به مزایده گذاشته شده بود و یک شرکت خارج از استان قصد خرید آن داشت.

وی افزود: این امر با نگرانی‌هایی در درون استان مواجه شده بود و اغلب معتقد بودند این کار به صورت کارشناسی نشده در حال انجام است و نباید شرکتی مثل فولاد اکسین به علت واگذاری اشتباه به سرنوشت شرکت گروه ولی نیشکر هفت‌تپه دچار شود.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر همین دلیل با رایزنی‌ها و پیگیری‌های به عمل آمده با سازمان خصوصی‌سازی و با توجه به ملاحظات مرتبط با استان خوزستان و صلاحدید مسئولان امر، مزایده فروش سهام فولاد اکسین به خارج از استان ابطال شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرکت فولاد اکسین خوزستان با هدف تکمیل حلقه گمشده زنجیره تأمین صنایع نیازمند به ورق‌های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین‌سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در سال ۱۳۸۴ به ثبت رسید.

شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۳۸۸ با بهره‌گیری از جدیدترین فناوری روز دنیا، تولید انبوه خود را آغاز کرده است و امروزه با تولید محصولات خاص در زمینه ابعاد (ورق عریض) و خواص مورد نظر مشتریان، در مسیر رشد و تعالی قدم بر می‌دارد.

  • منبع خبر : مهر