تهران- مدیرکل محیط زیست استان تهران از رشد ۲ برابری تعداد روزهای هوای پاک تهران در سال جاری خبر داد و در عین حال کاهش ترافیک را تنها راه حل کاهش آلودگی هوای پایتخت دانست.

به گزارش بسیج پرس، کیومرث کلانتری پیش از ظهر شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران وضعیت هوای پاک تهران در سال جاری را مناسب تر از سال گذشته دانست و گفت: از سال ۹۶ صاحب قانون مدرن هوای پاک شدیم، که در این قانون جرم‌انگاری و مجازات لازم برای آلودگی هوا تعریف شده و ۲۶ دستگاه اجرایی در راستای نظارت و اقدامات مربوط به آن، مسئول هستند.

وی منشا آلودگی هوای پایتخت را انسان ساز دانست و گفت: ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرونی که امروز در هوای تهران مشاهده می شود، به آلودگی‌های تولید شده از سوی وسایل نقلیه، کارخانجات و … مرتبط است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران تنها راه کاهش آلودگی هوای تهران را کاهش ترافیک دانست و گفت: باید هر اقدامی در جهت کاهش ترافیک پایتخت می توانیم، انجام دهیم.

کلانتری سپس با ارائه گزارشی از روزهای با هوای پاک در پایتخت گفت: در سال ۹۶، ۱۰۰روز هوای ناسالم و ۱۸ روز هوای پاک در تهران داشتیم، اما امسال ۳۳روز به تعداد ایام هوای پاک شهر افزوده شده که نشان دهنده رشد حدود ۲ برابری تعداد روزهای با هوای پاک است.

  • منبع خبر : مهر