وکیل شخصی ترامپ به طور ضمنی اعتراف کرد که احتمالاً افرادی از ستاد انتخاباتی ترامپ، بی آنکه وی را در جریان بگذارند، با روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، تبانی کرده‎اند.

به گزارش بسیج پرس، «رودی جولیانی» وکیل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با سی ان ان گفت: هیچ‌گاه مدعی نشدم که اصلاً تبانی از سوی کارزار انتخاباتی ترامپ انجام نگرفته حال آنکه همواره گفته ام که شخص رئیس جمهور در این قضیه بی‌تقصیر است.

وی در این باره افزود: هرگز نگفتم تبانی از سوی ستاد انتخاباتی یا مردمی که به این ستاد وابسته بودند؛ صورت نگرفته است. من فقط گفتم که هیچ شواهدی مبنی بر مشارکت ترامپ در این جرم وجود ندارد.

جولیانی از این هم پیشتر رفت و گفت: خود ترامپ هم هرگز نگفته که اصلاً تبانی در کار نبوده است. وی فقط می‌گوید که در تلاش‌های روسیه مبنی بر مداخله در انتخابات آمریکا، شریک نبوده است.

وی در نهایت باز هم تاکید کرد که حتی یک مدرک هم وجود ندارد که ثابت کند ترامپ به روس‌ها کمک کرده تا کمیته ملی حزب دموکرات را هک کنند.

جولیانی در پاسخ به این اتهام که اظهارات فعلی وی با آنچه که پیشتر درباره هرگونه عدم تبانی با روسیه گفته بود، مغایرت دارد؛ افزود: شما مواضع مرا بد برداشت کرده‌اید.

به گزارش مهر، بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، دموکرات‌ها که از ناکامی هیلاری کلینتون نامزد منتخب خود مایوس شده بودند؛ این ادعا را مطرح کردند که پیروزی نامزد جمهوریخواه محصول دخالت روسیه در روند انتخاباتی است- ادعایی که همواره از سوی مسکو رد و از آن به دعوای احزاب داخلی آمریکا تعبیر شد.

دونالد ترامپ و اطرافیانش نیز در ابتدا وجود هرگونه دخالت روس‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ را رد کردند حال آنکه بعدها، تحت فشار دموکرات‌ها به ضد و نقیض گویی رو آورده و هر از گاهی می‌گویند قطعاً روسیه مداخلاتی داشته اما هرچه باشد ترامپ از آنها بی‌خبر است.

  • منبع خبر : مهر