دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: جوانان و رزمندگان ما در دفاع مقدس هیمنه کسانی که در طول تاریخ ملت ایران را تحقیر می‌کردند، شکستند و این یک دستاورد بزرگ بود

به گزارش بسیج پرس، سردار نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در مراسم سی‌و دومین یادواره شهدای عملیات کربلای پنج در مسجد پنبه‌چی تهران، با بیان اینکه در حوزه دستاوردهای دفاع مقدس باید تلاش کنیم و بگوییم که چه اتفاقی در آن دوران افتاد، گفت: باید به مسائل اجتماعی روزهای دفاع مقدس توجه کنیم. معمولا در حماسه‌ها و جنگ‌ها، فتح‌الفتوح به یک حادثه بزرگ نظام اطلاق می‌شود.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس ما این فتح‌الفتوح تعریفش متفاوت است. در عین اینکه پیروزی‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس را می‌دانیم، به مسئله فتح‌الفتوح دفاع مقدس که خلق جوانان مومن و باعظمت در آن دوران است، باید توجه کنیم. معمولا هرکشوری و هر سیستمی و هر نظامی اگر قرار باشد به  الگوها و پیروزی‌های آینده دست پیدا کند لازم است به قهرمانان خودش توجه کند و الگوهای دست یافتنی روزهای دفاع مقدس الان در خدمت جوانان عزیز ما است. در طول تاریخ کشور ما به ندرت پیروزی‌های این چنینی کسب کردیم.

سردار ادیبی با بیان اینکه در ۲۰۰ سال گذشته این کشور، ما پیروزی نداشتیم، اظهار داشت: شما جریان قرارداد ترکمنچای را ببینید که چه سرنوشت سختی را به ملت ایران وارد کرد و آن قرارداد عمدتاً باعث ذلت ملت ایران شد اما در تاریخ دفاع مقدس وقتی نگاه می‌کنیم سرشار از حوادثی است که پیروزی ملت ایران را برای سیصدسال آینده تضمین کرد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور خاطرنشان کرد: جوانان و رزمندگان ما در دفاع مقدس هیمنه کسانی که در طول تاریخ ملت ایران را تحقیر می‌کردند، شکستند و این یک دستاورد بزرگ بود که نباید از آن غفلت کرد. جوانان ما در آن مقطع تاریخ یک انسان طراز مومن انقلابی را که می‌توانست بارهای سنگین را از دوش ملت بردارد خلق کردند.

وی با اشاره به وحدت و انسجام همه ملت در دوران جنگ، گفت: همه اقوام و گویش‌ها و مذاهب در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند. زیرا محور دفاع مقدس خدا، اسلام و اهل‌بیت بود و اگر نگاه به سمت آنها باشد قطعا هیچ تفرقه‌ای نیست. افق و نگاه جوانان ما در دفاع مقدس به سمت خداوند متعال و به سمت پیشرفت و تعالی بود و این را نباید از دست داد. باید افق نگاهمان را به افق شهدا پیوند بزنیم و نباید بگذاریم آرمان‌های انقلاب آهسته آهسته در بین ما از بین برود.

سردار ادیبی با تاکید بر اینکه دشمن برای امسال برنامه‌ریزی کرده بود تا چهلمین سال پیروزی انقلاب را نبینیم، گفت: در رسانه‌هایشان تلاش کردند موفق به دیدن چهلمین سال نشویم. علی‌رغم مشکلاتی که داریم و باید بر این مشکلات فائق بیاییم و برتری ایجاد کنیم اما از راهبردهای اصلی انقلاب هیچگاه خارج نشدیم.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با استکبار در بین ملت‌های منطقه به‌واسطه الگوهای دفاع مقدس صورت گرفت. در سفری به سوریه و لبنان با برخی مردم که صحبت می‌کردیم می‌گفتند ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی موجب شد ما نجات پیدا کنیم؛ نه بخاطر کمک‌های ما بلکه با ایجاد روحیه خودباری و انگیزه مقاومت. نجات سوریه و لبنان و یمن ثمره دفاع مقدس بود و باید از این میراث بزرگ پاسداری کنیم.

منبع:بسیج نیوز