معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کشور ما به اندازه کافی پزشک و مهندس و حسابدار دارد و درکنار آن به هنرمند و ادیب نیاز دارد، گفت: ما تلاش می‌کنیم ورود دانش آموزان به دوره‌های هنری و فنی و حرفه ای را تسهیل کنیم.

به گزارش بسیج پرس، علی الهیار ترکمن در اختتامیه سی‌وششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان برگزیده سراسر کشور در بخش دختران که صبح امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد خطاب به دانش آموزان حاضر گفت: شما هنرمندان زاویه نگاهتان به دنیا با ما متفاوت است و امروز نقش هنر را در توسعه و پیشبرد انسجام اجتماعی نمی‌توان نادیده گرفت.

وی افزود: روانشناسان هدف بسیاری از فعالیت های انسانی را خودشکوفایی می دانند و افراد تلاش می‌کنند تا استعدادهایشان شکوفا شود. خودشکوفایی در عرصه های مختلف محدود نیست، زیرا فعالیت های بشری محدود نیست.

وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر عرصه ای نیست که انتها داشته باشد و می‌توان در آن رشدکرد گفت: آنچه امروز در یک رقابت سازنده و در یک محیط پویا به آن دست یافتید در مسیر خودشکوفایی بوده که شما را برای رسیدن به هدف های آتی آماده می‌کند.

الهیار ترکمن افزود: برآیند همه توانمندی ها در کنار یکدیگر منجر به انسجام اجتماعی می‌شود. امروز برای توسعه به منابع مالی و اقتصادی توجه نمی‌کنند زیرا آنچه موجب خلق ثروت می‌شود سرمایه های انسانی هستند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه لازمه یک انسجام اجتماعی، توسعه سرمایه فرهنگی است گفت: اگر امروز از فرهنگ سخن می‌گوییم، یک موضوع جاافتاده است. ایرانیان در سده‌های گذشته با چاشنی علم و فرهنگ ایرانی چالش‌ها و مشکلات را از سرگذرانده‌اند و نقش فرهنگ را در تثبیت اجتماعی نمی‌توان نادیده گرفت.

الهیار ترکمن با بیان اینکه کشور ما به اندازه کافی پزشک و مهندس و حسابدار دارد و درکنار آن به هنرمند و ادیب نیاز دارد عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم ورود شما به دوره های هنری و فنی و حرفه ای را تسهیل کنیم، همچنین سعی می کنیم با همکاری وزارت علوم امکانی را فراهم کنیم که برای ورود به دوره های عالی هنری با مشکلات کمتری مواجه باشید.

به گزارش ایسنا، علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش نیز در این مراسم با اشاره به مشارکت دانش‌آموزان در این جشنواره گفت: طبق مصوبه کمیته جشنواره دوره بعدی این جشنواره نیز به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در اردوگاه شهید باهنر برگزار می‌شود.

وی افزود: آنچه ایران را ایران کرده هنر و ادب است و مسئولیت نشاط‌آفرینی، مهارت و کارآموزی برعهده شما دانش‌آموزان برگزیده است.

رمضانی ادامه داد: توسعه و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی از طریق هنر صورت می‌گیرد و باید به سرمایه‌گذاری در این عرصه توجه کرد.