عابدی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص کمبود دارو در کشور اظهار داشت: هم اکنون بر اساس گزارش هایی که به ما می رسد کمبود دارو در بیماری خاصی نداریم و اگر بیماری در محلی به داروی خود دسترسی ندارد، دلیل آن سو مدیریت است.

به گزارش بسیج پرس؛ حیدر علی عابدی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت خبرگزاری بسیج پرس در ارتباط با کمبود دارو در کشور اظهار داشت: هم اکنون بر اساس گزارش هایی که به ما می رسد کمبود دارو در بیماری خاصی نداریم و اگر بیماری در محلی به داروی خود دسترسی ندارد، دلیل آن سو مدیریت است. بیماران هر کجا دچار کمبود دارو هستند آن را به وزارت بهداشت گزارش دهند تا پیگیری شود. برخی گزارش ها مبنی بر کمبود دارو در برای بیماری هایی مانند هموفیلی و سرطان با گزارش هایی که به ما می رسد تعارض دارد. بی‌تردید تامین ارز مورد نیاز برای واردات دارو یکی از موضوعاتی بوده که در راس اولویت های دولت قرار گفته است، بنابراین پیش بینی می‌کنیم که مشکلی در رابطه با دارو چه برای بیماران خاص و چه سایر بیماران ایجاد نخواهد شد.
وی همچنین با اشاره به کیفیت مکمل‌های داخلی، اظهار کرد: هرگونه مکمل غذایی که در داخل تولید می‌شود، از فیلترهای نظارتی، سازمان غذا و دارو عبور می‌کنند و اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد قطعاً اجازه تولید و توزیع نخواهد داشت.