امینی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتقادات وارده به وزارت راه اظهار داشت: دور تا دور کشور ما آب های خروجی وجود دارد اما این آب ها در منطقه غرب از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

به گزارش بسیج پرس؛ سلام امینی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری بسیج پرس در ارتباط با انتقادات وارده به وزارت راه اظهار داشت: دور تا دور کشور ما آب های خروجی وجود دارد اما این آب ها در منطقه غرب از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. آب های خروجی شمال و جنوب کشور ما به دریای خزر و خلیج فارس و دریای عمان می ریزند که مشکلی ندارد، در شرق کشور هم رودخانه پر آب نداریم اما در غرب آب های خروجی ما به کشورهای همسایه می ریزد و برای ما که کمبود آب داریم بسیار بد است.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص آب های خروجی خاطر نشان کرد: خارج شدن این آب ها حیف است زیرا سرمایه ملی است، اکنون سد و طرح هایی مورد بررسی است اما زمان دارد از دست می رود. باید کاری کنیم و از حیف و میل و از دست رفتن آب های خروجی که ارزش فراوانی برای کشور کم آبی مثل ما دارند، جلوگیری کنیم. متاسفانه در غرب کشور همه آب های خروجی ما به کشورهای همسایه می رود و در واقع سرمایه ملت دارد از کشور خارج می شود.
امینی در پایان پیرامون مشکلات وزارت نیرو تصریح کرد: علاوه بر آب، در تابستان در موضوع برق هم مشکل داشتیم که تا حدود زیادی رفع شد و به بحران گسترده تبدیل نشد. موضوع آب از این لحاظ نیز حائز اهمیت است که مسئله آب، موضوع امنیت ملی است. در حال حاضر بعید می دانم کار به استیضاح وزیر نیرو بکشد اما در آینده این امکان وجود دارد.