سردار روشنی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در خصوص مهارت آموزی نیروهای وظیفه اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهمی که مقام معظم رهبری داشتند و این دغدغه ایشان به نیروهای مسلح منتقل شد، موضوع بیکاری جوانان بود.

به گزارش بسیج پرس؛ سردار روشنی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه اجتماعی خبرگزاری بسیج پرس در ارتباط با مهارت آموزی نیروهای وظیفه اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهمی که مقام معظم رهبری داشتند و این دغدغه ایشان به نیروهای مسلح منتقل شد، موضوع بیکاری جوانان بود.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در ادامه در خصوص کارهای انجام شده در این راستا خاطر نشان کرد: سرلشکر باقری پیگیر موضوع مهارت آموزی نیروهای وظیفه هستند و در سپاه حضرت محمدر سول الله (ص) تهران بزرگ مانند سپاه شهرستان ها این موضوع در حال پیگیری است. انشالله مهارت آموزی نیروهای وظیفه اشتغال سربازان را بعد از پایان خدمت خدمت تسهیل کند.
سردار روشنی پیرامون استان های فعال در موضوع مهارت آموزی سربازان تصریح کرد: استان های اصفهان و آذربایجان شرقی در این موضوع بسیار فعال بوده اند. نباید این موضوع را یک کار تشکیلاتی ببینیم زیرا این کار یک حرکت مقدس است. انشالله آن بخش از جوانان ما که تحت عنوان سرباز جذب نیروهای مسلح می شوند بتوانند در این دوره مهارتی کسب کنند که بتوانیم حداقل بخشی از موضوع اشتغال در کشور را حل کنیم.
وی در پایان در مورد نتایج این طرح تاکید کرد: من سربازی را در بابل دیدم که با مهارتی که در دوران خدمت آموخته بود بعد از این دوران، کارگاهی دایر کرده و توانسته بود برای چند جوان دیگر نیز شغل ایجاد کند که نمونه موفق این طرح مقدس و با برکت است.