مناظره این هفته شبکه یک سیما به سراغ موضوع پیش فروش سکه طلا می‌رود.

به گزارش بسیج پرس، بهمن‌ماه سال ۹۶ با افزایش قیمت سکه و دلار، بانک مرکزی با هدف کنترلنقدینگی و قیمت های ارز و طلا در بازار، طرح پیش فروش سکه را با سررسیدهای مختلف آغاز کرد. این طرح تا نیمه اردیبهشت امسال ادامه داشت که طی آن، در مجموع هفت میلیون و ۶۱۰ هزار قطعه سکه پیش‌فروش شد. اما پیش‌فروش سکه آن هم با تعداد انبوه، آرام‌آرام با انتقادهای بسیاری مواجه شد. در این بین، برخی نمایندگان مجلس طرحی را ارائه دادند که براساس مفاد آن، باید در واگذاری سکه‌های پیش‌فروش شده به افراد محدودیت ایجاد شود. اما این طرح از همان ابتدا، انتقاداتی را در میان فعالان بازار و نمایندگان مجلس برانگیخت.

فعالان بازار سرمایه و برخی نمایندگان مجلس، معتقد بودند که این طرح آرامش روانی بازار را مختل می‌کند و موجب بی‌اعتمادی مردم به طرح‌ها و تصمیمات دولت می‌گردد. برنامه این هفته «مناظره» قصد دارد تا با حضور برخی کارشناسان و نمایندگان مجلس، ابعاد این طرح و سایر مسائل مرتبط با آن را نقد و بررسی کند.

برنامه زنده «مناظره» به تهیه‌کنندگی علیرضا اسکندری کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که جمعه‌ها حوالی ساعت ۱۱ صبح با اجرای مرتضی حیدری و با حضور صاحب‌نظران و اصحاب رسانه پخش می‌شود.

منبع: تسنیم