رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: اقتصاد لیبرال نمی‌تواند نسخه‌ای برای پیش برد انقلاب اسلامی ارائه کند و وظیفه دانشگاه تربیت نیروی متخصص برخوردار از علم نافع است که بتواند مشکلات مردم و مسلمین را حل کند.

به گزارش بسیج پرس، محمدجواد نیک‌روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در مراسم معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی استان قزوین اظهار داشت: تنها قشری که با تأکید حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد بسیج دانشجویی و طلاب است که با گذشت سه دهه از صدور این پیام جا دارد که به‌ صورت جدی در چرایی این پیام تاریخی حضرت امام تأمل کنیم که چرا حضرت امام خمینی (ره) در روزهای آخر زندگی خود اصرار بر تشکیل بسیج دانشجویی داشتند.

وی افزود: تجربه سالیان گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز نشان می‌دهد که  بسیج دانشجویی در حوادث و مشکلات مختلف دانشجویان بسیجی حضور داشتند.

وی تأکید کرد: از روزهای ابتدایی جنگ که با نام شهید «حسین علم‌الهدی» عجین است تا روزهای آخر دفاع مقدس شهدای دانشجو نقش بسیار مهمی داشتند که خیل عظیم شهدای دانشجو گواه این مطلب است.

نیک روش مطرح کرد: به‌ راستی چه شد که حضرت امام این آحاد بسیجیان دانشجویی که در عرصه‌های مختلف حضور داشتند را متشکل خواستند؟ جا دارد که همان ضرورت را پیدا کنیم آن جوهره را پیدا کنیم و امروز هم به دنبال بست همان جوهره باشیم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم بسیج دانشجویی ما همان بسیجی باشد که امام راحل برایش پیام صادر کردند و طی این سالیان بارها در مواضع مختلف، مقام معظم رهبری پیرامون آن رهنمودهای مشخصی دادند از جمله در دیدار اختصاصی سال ۸۶ که مشخصاً مباحثی را مطرح فرمودند، این جوهره را باید پیدا کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی کشور عنوان کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که در هر دو قشر دانشجو و طلبه باید لحاظ بشود اتصال آن‌ها به نهاد علم و تربیت است شاید اینکه حضرت امام می‌فرمودند: «دانشجو و دانشگاه مبدأ تحولات است» علت این است که هم نهاد حوزه‌های علمیه و هم نهاد دانشگاه، مأموریتشان تربیت نیروهای متخصص است و این مهم اگر نسبت با انقلاب اسلامی پیدا کند نیروی تراز انقلاب اسلامی تربیت خواهد شد چه در حوزه و چه در دانشگاه.

وی بیان کرد: نیرویی که در دانشگاه تربیت می‌شود نباید چشمش به غرب و شرق باشد، مشکلات امروز ما ناشی از همین وادادگی‌هاست و این وادادگی یعنی یک جاهایی ما خلاف اصول نه شرقی و نه غربی فارغ‌ التحصیل داشتیم و حتماً این‌ گونه است که اقتصاد لیبرال نمی‌تواند نسخه‌ای برای پیش برد انقلاب اسلامی ارائه کند و وظیفه دانشگاه تربیت نیروی متخصص برخوردار از علم نافع است که بتواند مشکلات مردم و مسلمین را حل کند.

نیک‌روش تصریح کرد: با مراجعه به رهنمودهای امام خمینی و مقام معظم رهبری می‌تواند گفت بسیج دانشجویی باید پرچم دار انقلاب اسلامی در دانشگاه باشد و برنامه‌های ما باید با یک نگاه راهبردی به دو مأموریت اساسی نسبت پیدا کند، اول تربیت نیرو و دوم ایفای نقش از ره یافت نهاد علم.

وی در پایان افزود: بسیج به‌ عنوان نهادی که بناست آحاد جامعه را همراه کند و به امت تبدیل کند امروز نقشش بیش از پیش مورد توجه است، نه فقط برای گفتمان سازی و همراه کردن آحاد بلکه این آحاد باید تبدیل به هسته‌های مقاومت به هم متصل و شبکه شده باشد.

در ادامه این مراسم از تلاش‌های «مهدی برزگر» در بسیج دانشجویی تقدیر و «عباس کاظمی» به‌ عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی استان قزوین معرفی شد.