رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش رمز پیروزی دفاع مقدس را مردمی‌ کردن جنگ از سوی امام عنوان کرد و گفت: امام به مردم و ملت تکیه کرد.

به گزارش بسیج پرس،  امیردریادار حبیب‌الله سیاری  رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش در همایش الماس‌های درخشان و تجلیل از آزادگان ارامنه در فرهنگسرای اشراق تهران اظهار داشت: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمن بنا داشت که از طرق مختلف جلوی پیشرفت انقلاب را بگیرد.

وی افزود: ناامنی، ترور و جنگ سه هدف و برنامه دشمن در ابتدای انقلاب بود و تا امروز ۱۷ هزار شهید ترور در جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش به تلاش دشمن برای واردکردن صدام حسین به جنگ با ایران اشاره و تاکید کرد: دشمن اطلاعات لازم را به صدام داده و او را مجهز کرده بود و صدام نیز فکر می‌کرد می‌تواند روز اول خرمشهر، سه روز بعد آبادان را فتح کند و در روز هفتم نیز در میدان آزادی به سخنرانی بپردازد اما این خیال باطلی بود و البته دشمنان نیز به صدام گفته بودند که نیروهای مسلح ایران آمادگی لازم برای دفاع ندارند.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: بعضی‌ها در کشور ترسیدند و به امام و مسئولان فشار آوردند که قطعنامه‌ها، صحبت‌ها ومیانجی‌گری‌ها را بپذیرند اما امام فرمود عیبی ندارد لکن نخست باید عراقی‌ها از خاک ما بیرون بروند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت ادامه فشارها امام مجددا تاکید کرد که اگر جنگ ۲۰ سال نیز طول بکشد ما خواهیم ایستاد و دست از نبرد نخواهیم کشید.

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش رمز پیروزی دفاع مقدس را مردمی‌ کردن جنگ از سوی امام عنوان کرد و گفت: امام به مردم و ملت تکیه کرد.

دریادار سیاری افزود: نیروهای مسلح برابر وظیفه و ماموریت خود در جبهه‌های جنگ حضور داشتند و از پیشروی دشمن در جنوب و غرب جلوگیری کردند و این خود حرکت بزرگی بود. حتی نیروی هوایی ما با ۱۴۰ فروند هواپیما تمامی پایگاه‌های هوایی دشمن را مورد هدف قرار داد اما با این حرکات نمی‌شد پیروزی را در جنگ بدست آورد؛‌بنابراین امام مردمی کردن جنگ را انتخاب کرد.

وی به حضور قومیت‌ها، ادیان، مذاهب و سنن مختلف در جنگ اشاره و خاطرنشان کرد: همه کسانی که انقلاب و ایران را دوست داشتند پای کار آمدند و از تمامیت عرضی کشور دفاع کردند.

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش به حضور ارامنه در جنگ پرداخت و گفت: ارامنه مردانه پای کار آمدند و با همه توانمندی به دفاع از کشور پرداختند و با کوشش ، هماهنگی و انسجام سبب شدند که هشت سال دفاع مقدس را با پیروزی به پایان برسانند.

دریادار سیاری هماهنگی و همدلی را رمز پیروزی هشت سال دفاع مقدس عنوان و تصریح کرد: عراق علی‌رغم اینکه از سوی چهل کشور حمایت می‌شد تا بن دندان نیز مسلح بود و در مقابل ما هیچ چیز نداشتیم و شرق و غرب هم برای نابودی ما هم‌پیمان شده بودند اما این ما بودیم که پیروز شدیم.

وی اضافه کرد: این پیروزی در جنگ برای ایران حاصل نمی‌شد مگر با خون شهیدان، جانبازی جانبازان و آزادیآزادگان.

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش به وضعیت اردوگاه‌ها و اسرای ما اشاره و اذعان کرد: اسرای ما با نهایت بی‌رحمی شکنجه می‌شدند و وضعیت اسفناکی داشتند اما آنان چون سرو ایستاده بوده و نشکستند.

دریادار سیاری ادامه داد: در مقابل ما مطابق با ارزش‌های اسلامی با اسرای عراقی رفتار می‌کردیم،‌بهترین اقدامات از آموزش، یادگیری،‌ آسایش،‌غذا و تفریح را برای آنها فراهم کرده بودیم و البته ما فرهنگ و ارزش‌های خود را برای آنها به نمایش گذاشتیم.

  دریادار سیاری در این مراسم از ۱۵ آزاده ارامنه تجلیل و تقدیر به عمل آورد.

 

منبع:فارس