کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد دفتر سازمان‌های بین‌المللی در وین، با سفرا و نمایندگان دائم برزیل نزد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش بسیج پرس، در این دیدار، طرفین ضمن اشاره به روابط خوب و سازنده میان دو نمایندگی در دوره های مختلف، بر أهمیت ها تداوم این ارتباط، به ویژه انجام رایزنی و مشورت در مورد موضوعات مختلف در دستورکار سازمان‌های بین‌المللی و هماهنگی و همکاری در موضوعات مورد علاقه مشترک، تاکید نمودند.

غریب آبادی با اشاره به تاریخچه‌ای از همکاری‌های ایران با آژانس در گذشته و حال، از تلاش‌ها و مواضع برزیل در این رابطه قدردانی نمود.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین با اشاره به اقدام یکجانبه و غیرقانونی آمریکا در خروج از برجام از یک طرف و تناقض‌گویی‌های آمریکایی‌ها در ارتباط با مذاکره با جمهوری اسلامی ایران از طرف دیگر، بر ضرورت اجرای تعهدات برجام توسط سایر طرف‌ها تأکید و ابراز کرد که جامعه بین‌المللی در حال حاضر مخالف یک‌جانبه‌گرایی آمریکاست و بر رهیافت‌های چندجانبه در روابط بین‌المللی تاکید می‌کند.

نماینده دائم برزیل نیز اظهار کرد که برزیل درخصوص موضوع هسته‌ای و برجام به ارزش‌ها و اصولی معتقد است که همواره از آنها دفاع می‌نماید. آنان ضمن حمایت از چندجانبه گرایی، إظهار داشتند که عملگرایی بر سیاست خارجی برزیل حاکم است.