ملی پوش وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد گفت: هر قدر میدان بیشتری ببینم تجربه بیشتری کسب می کنم و به نفع خودم است.

 

محمد باقر یخکشی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری بسیج پرس درباره کسب عنوان قهرمانی در جام یاشاردوغو ترکیه گفت: سطح مسابقات با حضور قهرمانان جهان و المپیک واقعا بالا بود؛ البته بدن های ما به دلیل شرایط تمرینی تحت فشار بود، اما خوشحالم با دست خالی برگشتم.

وی ادامه داد: در تمام مسابقات سعی کردم نکاتی را که رسول خادم و مربیان تیم ملی گوشزد می‌کنند رعایت کنم، این نکات کمک زیادی به من کرد تا نسبت به رقابت گذشته در گرجستان بهتر شوم با دست پر برگردم.

ملی پوش وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد تصریح کرد: متاسفانه در تورنمنت گرجستان که اولین تجربه بین المللی من در یک رویداد خارجی بود نتوانستم مقامی کسب کنم، یکی از دلایل آن کم تجربگی بود. به همین دلیل هرچه میدان بیشتری ببینم، می‌توانم عملکرد بهتری را به نمایش بگذارم و اعتماد به نفسم هم بیشتر می‌شود. البته کادر فنی هم در این مدت زحمت بسیار زیادی برای من کشید و روی نقاط قوت و ضعف من به خوبی کار کرد.

یخ کشی افزود: تیم های آذربایجان، آمریکا، ترکیه و بلاروس نفرات خوبی را به مسابقات آورده بودند. شاید پیش از این کسی روی من حساب نمی کرد، اما حالا اعتماد به نفس لازم را برای مبارزه به دست آورده‌ام. در ترکیه سعی کردم اشتباهات گذشته را تکرار نکنم و حالا می خواهم خودم را به عنوان یکی از مدعیان رسیدن به دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی به کادرفنی ثابت کنم.

وی با بیان اینکه تا به حال میدان خارجی زیادی ندیده است و تورنمنت گرجستان اولین حضورش در یک رقابت معتبر بین المللی بود، گفت: جام جایزه بزرگ تفلیس واقعاً سطح بالایی داشت، در آن مسابقات روی تشک گیج بودم، اما از کادرفنی درخواست کردم یک فرصت دیگر هم به من بدهند. در ترکیه سعی کردم تمام نکات مورد نظر خادم و مربیان تیم ملی را پیاده کنم، امیدوارم توانسته باشم نظر مثبت آنها را جلب کنم.

یخ کشی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند کادر فنی برای حضور در مسابقات جهانی به او اعتماد کند، گفت: من هیچ موقع روی تشک کم فروشی نمی‌کنم و با تمام توان می‌جنگم تا دل ملت ایران را شاد کنم. حالا هم برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی با تمام وجود می‌جنگم چون می‌دانم هرچه در مسابقات بیشتری شرکت کنم تا میدان بیشتری ببینم به نفع خودم است.