سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید گفت: 8 ماه فرصت را از دست داده‌ایم و تنها باید با 6 اردوی 11 روزه به مسابقات جهانی برویم.

 

جمشید خیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  بسیج پرس، درباره آغاز اولین اردوی تیم کشتی فرنگی امید بعد از گذشت ماه‌ها از انتخاب او به عنوان سرمربی گفت: ۸ ماه است که حکم سرمربیگری‌ام را گرفته‌ام و تازه موفق شدیم بعد از مسابقات لرستان اولین اردو را هماهنگ کنیم.

وی ادامه داد:‌ ۶ اردوی ۱۱ روزه را تا مسابقات جهانی طراحی کرده‌ایم، اما متأسفانه زمان زیادی را از دست داده‌ایم. موضوعی که بسیار من را نگران می‌کند، زمان کوتاه باقی‌مانده تا این مسابقات است که کارمان را سخت می‌کند. از روز اول انگیزه زیادی داشتم تا در مسابقات جهانی تیم قدرتمندی را به میدان بفرستیم، اما به دلایل مختلف این شرایط فراهم نشد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید درباره هماهنگی‌های صورت گرفته با سرمربی تیم ملی بزرگسالان برای حضور نفرات تیم امید در اردوها گفت: ۴ نفر از کشتی‌گیران ما که در رده سنی امید هستند، در انتخابی تیم ملی اول شدند و اکنون در اردوهای بزرگسالان حضور دارند. ما اردوها را در حالی تشکیل می‌دهیم که نفرات اصلی ما به غیر از یکی – ۲ وزن با ما نیستند و مجبوریم با نفرات دوم و سوم کار را آغاز کنیم. خدری، ارسلان، گرایی و حیدری در خدمت تیم بزرگسالان هستند و ما مجبوریم بدون آنها کار را شروع کنیم.

خیرآبادی در پاسخ به این سؤال که آیا هماهنگی برای این موضوع صورت گرفته است یا نه، گفت: با خادم جلسه‌ای گذاشتیم تا در این خصوص صحبت کنیم، اما با توجه به اینکه تیم ملی خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی آماده می‌کند، سعی کردیم به بزرگسالان کمک کنیم چون آنها نیاز به حریف تمرینی داشتند. البته ما ۸ ماه فرصت را از دست داده‌ایم و تنها باید با ۶ اردوی ۱۱ روزه به مسابقات جهانی برویم.

به گزارش فارس، مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی امید برای شرکت در رقابت‌های جهانی رومانی روزهای ۷ تا ۱۹ مردادماه در خانه کشتی سنندج در استان کردستان برگزار می‌شود.