دارنده مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی آسیا گفت:بعد از یک سال و یک ماه دوری با کسب مدال برنز در تورنمنت ترکیه آن هم در یک وزن بالاتر فکر می‌کنم بازگشت خوبی داشتم.

 

رامین طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری  بسیج پرس، درباره کسب مدال برنز در جام وهبی امره ترکیه در وزن ۸۷  کیلوگرم گفت: بعد از یک سال و یک ماه دوری به تشک کشتی برگشتم و فکر می‌کنم کسب مدال برنز در وزن جدید بازگشت خوبی بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در همین وزن ادامه خواهد داد یا نه، گفت: با توجه به اینکه وزن ۸۲ کیلوگرم المپیکی نبود بعد از بررسی‌های فراوان تصمیم گرفتم که در همین وزن ادامه دهم.  با توجه به اینکه اولین حضورم در وزن جدید بود مربیان رضایت داشتند و فکر می‌کنم کشتی‌های خوبی گرفتم هر چند که انتظارات از من بالا نبود، اما آماده بودم و تمرینات خوبی هم داشتم.

دارنده مدال طلای کشتی فرنگی قهرمانی آسیا  تصریح کرد: در نیمه نهایی مقابل حریف سرشناس اوکراینی با نتیجه نزدیکی شکست خوردم در حالی‌که خیلی بهتر از او بودم و در زمان دوم کاملا حریف در اختیارم بود، اما داوران کم‌لطفی کردند. از همه مهم‌تر رفع  مصدومیتم بود و خوشبختانه زانویم اذیت نکرد.

طاهری در پاسخ به این سوال که در وزن جدید حریفان باتجربه‌ای دارد که سال‌ها در این وزن حضور داشتند و آیا می‌تواند مقابل آنها حرفی برای گفتن داشته باشند، گفت: حسین نوری مدعی اصلی ۸۷ کیلوگرم است و با مدال جهانی و چند مدال آسیایی تجربه بالایی دارد. مهدی فلاح هم هست و مدعیان دیگری هم در آستانه المپیک به این وزن خواهند آمد. سعی می‌کنم رفته رفته خودم را ثابت و به کادر فنی تحمیل کنم.

وی خاطر نشان کرد: در یک سالی که مصدوم بودم زمان زیادی به این موضوع فکر کردم و گفتم اگر قرار باشد به مدال المپیک برسم باید از همین حالا شروع کنم. حریفان سخت و باتجربه‌ای دارم، اما زمان کافی دارم تا خودم را در این وزن محک بزنم و ثابت کنم. امیدوارم بتوانم در المپیک ۲۰۲۰ نماینده ایران باشم چون هدف اصلی‌ام کسب مدال المپیک است.

به گزارش فارس، رامین طاهری  در وزن ۸۷ کیلوگرم در جام وهبی امره ترکیه در دور اول با نتیجه ۲ بر صفر از سد صالح آیدین از ترکیه گذشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۴ بر یک علی چنگیز دیگر نماینده کشور ترکیه را مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد، اما در این مرحله در با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ مغلوب ژان بلنیوک، دارنده مدال‌های نقره المپیک و طلا و برنز جهان از اوکراین شد و به دیدار رده‌بندی رفت. طاهری در این دیدار با نتیجه ۴ بر صفر رادزیک کولیف، دارنده مدال نقره جهان (وزن ۸۰ کیلوگرم) از بلاروس را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.