مقام معظم رهبری در نظر می گیرند که اگر از دولت انتقاد تندی کنند دشمن از این اختلاف بین دولت و رهبری استفاده می کند و کشور را به درگیری خیابانی می کشاند.

ملکیان عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) در خصوص افراد عادی و حتی سیاسیون همیشه در مسائل دید محدودی دارند و به دولت ها در مقاطع زمانی کوتاه مدت انتقاد می کنند و راهنمایی می کنند اما مقام معظم رهبری نگاه کلی، بلند مدت و با در نظر گرفتن مصالح نظام و انقلاب دارند.
محمد باقر ملکیان، عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه سیاسی خبرگزاری بسیج پرس در ارتباط با عملکرد دولت اظهار داشت: افراد عادی و حتی سیاسیون همیشه در مسائل دید محدودی دارند و به دولت ها در مقاطع زمانی کوتاه مدت انتقاد می کنند و راهنمایی می کنند اما مقام معظم رهبری نگاه کلی، بلند مدت و با در نظر گرفتن مصالح نظام و انقلاب دارند.
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) در ادامه در خصوص فرمایشات رهبری در مورد دولت خاطر نشان کرد: ما و به طور کلی بسیاری از افراد ولایت مدار چون توقع کوتاه مدت داریم درک نمی کنیم که ایشان چگونه در مسائل نظام و انقلاب تصمیم گیری می کنند هم همینطور هستند. مقام معظم رهبری در نظر می گیرند که اگر از دولت انتقاد تندی کنند دشمن از این اختلاف بین دولت و رهبری استفاده می کند و کشور را به درگیری خیابانی می کشاند.
ملکیان پیرامون تلاش های دشمن تصریح کرد: دشمن می خواهد نیروهای درون نظام از داخل به جان هم بیفتند. گفته می شود حضرت زهرا (س) به امام علی (ع) فرمودند چرا در خانه نشستی و از حقت دفاع نمی کنی، حضرت علی فرمودند اگر می خواهیم اسلام حفظ شود باید سکوت کنم. اکنون هم اگر بخواهیم این دولت سقوط کند ممکن است آشوب داخلی شود و نظامی که قرار است مقدمه ظهور امام زمان (عج) باشد خدای نکرده سقوط کند.
وی در پایان در مورد انتظارات از روحانی تاکید کرد: از آقای روحانی انتظار می رود در عمل فرمایشات رهبری را اجرا کند مثلا رهبری می فرمایند اقتصاد مقاومتی اجرا شود اما دولت به آن عمل نکند، متاسفانه دولت اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارد.