سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان گفت: همه تیم‌های آسیایی در حال پیشرفت‌اند و مسابقات هرساله متقاوت تر از گذشته است.

 

محسن شاه‌علی ، در مورد شرایط تیم ملی بسکتبال جوانان در آستانه مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: خوشبختانه همه بچه‌ها با تمام توان و انگیزه بالا تمرین می‌کنند و در حال آماده‌سازی برای ثبات قهرمانی آسیا هستیم.

وی در مورد حضور تیمش در تورنمنت تهران و بازی با تیم‌های ملی الف و ب عنوان کرد: بازی تدارکاتی شرایط خاص خودش را دارد اینکه با هم سن و سال‌های خودتان بازی کنید یک شرایطی دارد و بازی با تیم‌های بزرگ هم شرایط دیگری. از سوی دیگر وقتی در یک تورنمنت برد و باخت و قهرمانی مهم باشد شرایط متفاوت خواهد بود. ما سه بازی در تهران انجام دادیم و برای ادامه کار توجیه و گله‌ای هم نداریم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال جوانان عنوان کرد: در ۲۰ روز باقیمانده تا مسابقات باید ایرادات خودمان را برطرف کنیم. اردوی جدید ما از امروز در تهران آغاز می‌شود و هفته ‌آینده راهی جزیره قشم خواهیم شد. دو بازی به احتمال زیاد با یکی از تیم‌های این جزیره انجام می‌دهیم و به تهران باز خواهیم گشت. سعی کردیم جایی را انتخاب کنیم که به شرایط آب و هوایی تایلند نزدیک باشد. دوست داشتیم به کیش برویم اما تیمی نبود که بخواهیم بازی انجام دهیم به همین دلیل راهی قشم می‌شویم.

شاه‌علی در مورد حریفان ایران در ‌آسیا گفت: هیچ تیمی در آسیا نمی‌ایستد و همه در حال پیشرفت و آماده‌سازی خود هستند و مسابقات هر سال متفاوت‌تر از گذشته است. ژاپن به عنوان یکی از تیم‌های قدرتمند شرایط خوبی را در دو، سه سال گذشته داشته است وقتی آنها در رده بزرگسالان استرالیا را شکست می‌دهند این نشان می‌دهد که برنامه دارند و با هدف پیش می‌روند.

وی تأکید کرد: برد و باخت در بسکتبال حادثه نیست و روی اتفاقات نیست که تیمی برنده می‌شود قطعاً ژاپنی‌ها طبق برنامه که داشتند پیش رفتند.  بچه‌های ما هم با شرایط خوبی که دارند امیدواریم نتایج قابل قبولی در آسیا کسب کنیم.