گروه ادب -- دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد: شهدا از نگاه امام خمینی و رهبر معظم انقلاب، سالکان الله و عارفان بالله هستند.

به گزارش  بسیج  پرس، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اختتامیه کنگره کتاب شعر دفاع مقدس که با حضور سردار فضلی برگزار شد، عنوان کرد: بعد از رونمایی از کتاب کریمانه مقاله مفصلی ارائه دادم که اکنون بخشی از این مقاله را در قالب یادداشتی کوتاه بیان می‌کنم.
وی افزود: جوانان همه کشورها وقتی مورد تهدید قرار می‌گیرند به دفاع از کشورشان می‌پردازند که ممکن است برخی از آنها در این راه کشته شوند. در این مقاله به بیان فرق میان شهدای جنگ تحمیلی ما و افرادی که در دفاع از دیگر سرزمین‌ها کشته شده‌اند پرداخته‌ام.
مختارپور گفت: در این یادداشت به نگاه امام امت و تعابیری که ایشان فرموده اند اشاره کرده ام؛ سپس بیانات رهبر معظم انقلاب آورده شده است که نگاه به شهدا را بیان می کنند. دیدگاه رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری نسبت به شهدا نگاه به یک سرباز حامی وطن دفاع نیست، بلکه این افراد را سالکان الله و عارفان بالله می دانند.
وی همچنین اظهار کرد: در اینجا بیان دو نکته حائز اهمیت است؛ نکته اول آن که از دید رهبر معظم انقلاب توجه به شهدا و سبک زندگی آنان یک ضرورت استراتژیک برای ملت ایران به شمار می آید. نکته دوم آنکه اگر رهبر معظم انقلاب به دیدار خانواده های شهدا می روند به این دلیل است که ایشان می فرمایند من از این دیدارها روحیه و قدرت می گیرم.
وی با اشاره به سطر آخر یادداشت خود عنوان کرد: قرن‌ها مسلمانان و علما چله نشینی می کردند که شاید در خواب صورت شهیدی را ببینند؛ حال آن که امروز فیض و برکت شهدا برای ما بسیار است که در همه کوچه و خیابان ها آنان را می‌بینیم.