رئیس کمیسیون برنامه ششم توسعه در نامه‌ای به رئیس مجلس، خواستار لغو واریز غیرقانونی ۳۲ هزار میلیارد ریال از عوارض فرآورده‌های نفتی سهم شهرداری‌ها به مصارف هدفمندی‌ یارانه‌ها شد.

به گزارش بسیج پرس، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه ششم توسعه در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، خواستار حذف حکم بند ۱۱۰ قانون بودجه سال ۹۷ شد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

«با سلام

حکمی در بند ۱۱۰ تغییرات متفرقه مصوبات ابلاغی مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ گردیده است که بر اساس آن، معادل ۳۲ هزار میلیارد ریال از عوارض فرآورده‌های نفتی سهم شهرداری‌ها به مصارف هدفمندی یارانه‌ها اختصاص یابد. آثار این حکم غیرمصوب و غیرقانونی باعث گردیده است که کلیه شهرداری‌های کشور با مشکلات جدی روبرو گردیده و شهرداری‌های کوچک حتی توان پرداخت حقوق کارمندان خود را ندارند. لذا با توجه به دلایل ذیل، دستور فرمایید حکم مذکور کان لم یکن تلقی گردیده و برای اجرا و حذف آن از قانون بودجه سال ۹۷، اقدام لازم مبذول گردد.

۱. این بند حتی در صورت تصویب در مجلس بر اساس ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه باید در جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۷ درج می گردید. در صورتی که در تبصره ۱۴ چنین حکمی وجود ندارد.

۲. در صورت مطرح شدن در مجلس، به دلیل مغایرت با ماده ۶ و ۳۹ برنامه ششم توسعه، نیاز دارد دو سوم آرا را کسب نماید؛ در صورتی که چنین آثاری در مصوبات مجلس وجود ندارد.

۳. احکام بودجه باید بر اساس آئین نامه داخلی در صحن مجلس قرائت و به رأی نمایندگان گذاشته شود؛ در صورتی که با بررسی های انجام شده در مذاکرات مجلس، چنین رأی ای که مطرح شود و مخالف و موافق صحبت کنند و رأی‌گیری شود، وجود ندارد».

منبع:مهر