سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان گفت: من برای مسابقات قهرمانی جهان که میزبان آن هستیم به بازیکنان با تجربه‌تری نیاز دارم.

به گزارش خبرنگار ورزشی بسیج پرس ، پلامن کنستانتینوف سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان در مورد پیروزی ۳ بر ۲ تیمش مقابل کره جنوبی در لیگ ملت‌های والیبال اظهار داشت:  نکته مثبت مسابقات برای ما این بود که تورنمنت را با پیروزی تمام کردیم. از عملکرد بازیکنانم راضی نیستم چون می‌توانستیم آلمان را هم شکست دهیم. باید نقاط ضعف تیم را پیدا کرده و راه حلی برای برطرف کردن آنها پیدا کنیم.

او ادامه داد: نقطه ضعف بزرگ تیم ما مصدومان پر شمار تیم‌مان بود. از ۶ بازیکن اصلی تیم من تنها یک نفر توانایی بازی کردن را داشت. بازیکنان تیم ما از لحاظ فیزیکی توانایی بالایی دارند اما کم تجربه هستند. من برای مسابقات قهرمانی جهان که میزبان آن هستیم به بازیکنان با تجربه‌تری نیاز دارم.

سرمربی تیم ملی والیبال بلغارستان در مورد برنامه فشرده لیگ ملت‌های والیبال اظهار داشت: برای تیم‌هایی مثل روسیه که تنها در اروپا بازی کردند لیگ ملت‌ها چندان دشوار نبود، اما برای تیم‌هایی مثل ایران و بلغارستان که مرتبط بین قاره‌های مختلف در حال سفر بودند تورنمنت بسیار سنگینی بود. مهمترین مشکل ما در لیگ ملت‌ها نیز نداشتن زمان لازم برای ریکاوری و تمرین بود.

کنستانتینوف در پایان گفت: افرادی که برنامه لیگ ملت‌ها را تنظیم کرده‌اند، قطعاً نمی‌دانند که انجام سه مسابقه در ۳ روز یعنی چه؛ به نظر شما آیا به یک تیم فوتبال می‌توان گفت که در ۳ روز سه مسابقه انجام دهد؟

کاپیتان تیم ملی بلغارستان نیز گفت: خوشحالیم که مسابقات را با پیروزی تمام کردیم، کره تیمی بود که خوب بازی کرد و تا آخرین نفس جنگید. ما نیز تلاش کردیم و برنده شدیم.