يكی از معضلات جدی در کشور عدم وجود مدیریت های یکپارچه در تصمیم سازی و تصمیم گیری هاست

حسن بیادی، دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی در خصوص چرایی حل نشدن مشکلات اقتصادی، در گفت و گو با خبرگزاری بسیج پرس، اظهار داشت: یکی از معضلات جدی در کشور عدم وجود مدیریت های یکپارچه در تصمیم سازی و تصمیم گیری هاست و نوعاً این دو مقوله حیاتی از طریق مدیریت جزیره‌ای صورت می پذیرد و باعث شده است تا مشارکت عمومی مردم، نقش احزاب و گروه های سیاسی به فراموشی سپرده و کم کم نقش مردم در انقلاب برای حمایت و نفی از این و آن بکارگیری شود.
وی در ادامه افزود: به صورتی که حتی بایک انتقاد فردی ویا دسته جمعی بعنوان ضدانقلاب و بعضاً ضدولایت مورد عتاب و خطاب و توهین از سوی مسئولین ذی ربط قرار می گیرند و هر اعتراضی را برنمی‌تابند. بنابراین مدیریت تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری درحوزه‌های اقتصاد و فرهنگ مخصوصاً در حوزه سیاست داخلی و خارجی هم این معضلات کاملاً مشهود و قابل لمس است ودر این بین همه خود را مسئول می دانند اما فقط برای زمان پیروزی، ولی در زمان ضعف و یا شکست همه آنان تقصیر را گردن دیگری انداخته و خود را مبرا از هرگونه نقص و عیبی و ضررهای احتمالی نشان داده و حاضر به پاسخگویی نیستند.بنابراین نتیجه حاصل از توافقات برجام و موضوع هسته‌ای تاکنون مستثنی از این نا مهربانی ها نبوده و نخواهد بود.
دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی با نقدی وسیع از مسئولین نظام اسلامی تصریح کرد: مگر عده‌ای از نتایج و توافقات برجام نگران نبودند و ناراحتی خود را علناً چه در رسانه‌ها و یا مجلس ابراز نمی نمودند پس چرا از تصمیمات ترامپ ظاهراً دیوانه نگرانی دارند و یا اینکه سکوت مرگبار اختیار کرده‌اند؟ مگر ترامپ غیر از این است که خواسته آنان را اجابت نموده و جلوی ضرر برجام را گرفته؟ پس اعتراض و وامصیبتا و یا سکوت معنا دار برای چیست؟ باید قبول کنیم که مدیریت اجرایی و جامعه سیاسی و اجتماعی ما صاحب و پاسخگو ندارد و همه خود را ژن برتر و فرای قانون و ملت می دانند اعتقاد بنده این است یکی از راه های برون رفت از این معضلات یک حرکت تنبیهی و شدید در سطح مسئولان بی مسئولیت و خطاکار به ویژه دست‌اندرکاران اقتصادی و هیأت مدیره بانک ها به طور علنی و در حضور مردم ستمدیده‌است و یک عذر خواهی جدی از مردم همیشه در صحنه و با شرف می باشد و الا کمافی‌السابق اوضاع بغرنج‌تر و حل مسائل لاینحل و مشکلات دوچندان خواهد بود .
بیادی در پایان خاطرنشان کرد: شک نکنید بایک مدیریت یکپارچه و وحدت کلمه و برخورد باخاطیان گذشته و حال و مخصوصاً مبارزه جدی با مفاسد خانمان برانداز اداری و اقتصادی که خود بدتر از تحریم های آمریکاست بحول و قوه الهی می توان در کنار رهبر معظم انقلاب و مردم خوش عهد ایران اسلامی بر مشکلات فائق آمد.